Pierwszy lot Latawca

2016-04-19

Muzyka na żywo, wystawy i kulturalne eventy to wszystko i wiele więcej znajdziecie w Klubie Latawiec. Nowy będziński lokal ma duży potencjał o czym mogliśmy przekonać się na piątkowym koncercie organizowanym pod hasłem „Latawiec podrywa się do lotu” .

Działamy od 2015 roku, głównym miejscem działania jest pub Latawiec. Klub mieści się w Będzinie przy ul. Zwycięstwa 36.

- mówi Michał Hankus, prezes Fundacji Aktywna Strona Kultury Latawiec.

Zapraszamy na koncerty na żywo, wystawy, warsztaty oraz pyszną kuchnię, również wegetariańską.

-wymienia Anita Szymanik, wiceprezes Fundacji Aktywa Strona Kultury Latawiec.

Latawiec znajduje się w miejscu gdzie jeszcze kilkanaście miesięcy temu działał popularny Parapet Bum Bum.

Ostatni raz tutaj byłam, chyba dwa lata temu, zaraz właściwie przed zamknięciem poprzedniego lokalu i nie ma porównania, jest rewelacyjnie. Fajnie jakby się ten lokal na prawdę uchował tutaj w Będzinie.

-ocenia Martyna, mieszkanka Będzina.

Właścicielem Latawca jest działająca w Będzinie Fundacja Aktywna Strony Kultury „Latawiec”, której działacze za cel obrali sobie szerzenie kultury w Zagłębiu Dąbrowskim.

Fundacja Aktywna Strona Kultury Latawiec zajmuje się szeroko pojętą kulturą, aktywizacją społeczności lokalnej i przeciwdziałaniu dyskryminacji.

-wyjaśnia Michał Hankus.

Podczas oficjalnego otwarcia klubu na scenie Latawca wystąpiła grupa Konopians. Co ciekawe pięć lat temu muzycy zagrali w dawnym Parapecie, jakie wrażenia wywarł na nich nowy lokal?

Ja jestem w zupełnie innym miejscu, tak bym to nazwał. Jakbyś mnie tutaj zaprowadziła w opasce i otworzyłbym oczy to bym nie poznał gdzie jestem. Jest tutaj fantastycznie urządzony lokal, piękna scena, fajna przestrzeń. 

-komentuje Marcin „Cozer” Markiewicz z Konopians.

Poza muzyką otwarciu Latawca towarzyszyła wystawa fotografii Krystiana Niedbała, który zabrał nas w sentymentalny powrót do przeszłości prezentując zdjęcia wykonane kilka lat temu.

W weekendy potrafiliśmy zmotywować się z ludźmi z całej Polski, zebrać się o piątej i wyjechać na drugi kraniec Polski, żeby zwiedzić opuszczone kopalnie, opuszczone szpitale, opuszczone obiekty poprzemysłowe. Wciągnęło nas to i pochłonęło do reszty, byliśmy jednymi z pierwszych w Polsce osób, które zajmowały się tego typu dziedziną tzw. urban explorations.

-tłumaczy Krystian Niedbał, będziński fotograf.

Na otwarciu Latawca pojawił się również  Darek Marszałek, artysta zaprezentował swój nowy projekt.

Zajmuję się sztuką wizyjną, malarstwo, grafika komputerowa, nowe media, performance i taką właśnie ostatnią rzeczą jest to, że uruchamiam markę konfekcji. Są to przede wszystkim koszulki, na których są moje grafiki, obrazy.

- komentuje Darek Marszałek, artysta, grafik.

Pierwszy lot Latawca można zaliczyć do udanych imprez, ciekawa wystawa, dobra muzyka i pozostałe atrakcje stworzyły świetną kulturalną kompozycję.

Latamy od wtorku do niedzieli, w weekendy do godziny 2.00 ewentualnie dłużej, w tygodniu do 24.00. Zapraszamy!

- mówi Anita Szymanik.

Informacje o planowanych w klubie eventach znajdziecie na Facebooku (tutaj). Do zobaczenia na kolejnej imprezie!

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress