Pracownicy szpitala rozmawiali z radnymi

2016-04-08

W czwartek, 7 kwietnia w szpitalu im. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej odbyło się spotkanie pracowników placówki z miejskimi radnymi. Spotkanie trwało ponad dwie godziny jednak nie przyniosło oczekiwanych przez pracowników deklaracji, które pomogły by w rozwiązaniu trwającego konfliktu.

Pracownicy szpitala zapoznali radnych ze swoimi problemami, z problemami pacjentów oraz ze sposobem zarządzania szpitalem, który w naszym odczuciu jest błędny. Po tym spotkaniu członkowie Rady Miasta będą mieli głębszą wiedzę na temat tego, co dzieje się w szpitalu i będą ją mogli skonfrontować z informacjami przekazywanymi przez dyrekcję placówki oraz władze miasta.

– powiedziała po spotkaniu Elżbieta Żuchowicz, przewodnicząca Solidarności w szpitalu.

Żadne propozycje nie zostały przedstawione, radni zobowiązali się jedynie, że będą zabiegać u dyrektora szpitala o poprawę dialogu ze związkami. Zaznaczali, że nie posiadają kompetencji do rozwiązania konfliktu. My nie zgadzamy się z taką argumentacją. Jako członkowie Rady Miasta odpowiadają zarówno za przyszłość szpitala, jak i jego pracowników .

– dodała.

Rozmowy z radnymi miasta odbyły się pomimo sprzeciwu dyrektora szpitala na zorganizowanie spotkania w budynku placówki.

Przypomnijmy, że konflikt w dąbrowskim szpitalu trwa już od wielu miesięcy. Organizacje związkowe funkcjonujące w placówce domagają się podwyżek dla wszystkich pracowników. Związkowcy wskazują ponad to rażące błędy w zarządzaniu szpitalem.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress