„Prawda i kłamstwo o Katyniu” w Plater.

2016-04-06

4 kwietnia w auli naszej szkoły odbył się uroczysty finał VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno – Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”, którego organizatorką jest poseł do Parlamentu Europejskiego Pani Jadwiga Wiśniewska.

Podczas uroczystości finaliści, których prace wyłoniło jury spośród 1803 prac nadesłanych na  konkurs, odebrali wyróżnienia i nagrody w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wśród wyróżnionych znalazło się aż dwoje uczniów naszej szkoły – Małgorzata Pabian z kl. 2ab i Wojciech Wydmański z kl. 2d (zeszłoroczny zwycięzca).
Artystyczną oprawę uroczystości zapewnił nieoceniony Teatr Nasz, który w swojej inscenizacji zabrał obecnych do świata i uczuć więźniów obozu w Kozielsku.  Swoją obecnością uroczystość uświetnili m.in. Poseł Ewa Malik, Wicewojewoda Śląski Mariusz Trepka, Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, Śląski Kurator Oświaty Pani Urszula Bauer i  Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach dr Andrzej Sznajder.  Ponadto, w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej z Okręgu Śląskiego, przedstawiciele Rodziny Katyńskiej i Rodziny Policyjnej 1939 z Katowic, laureaci VII edycji Konkursu „Prawda i kłamstwo o Katyniu” oraz młodzież II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu.

Informację nadesłała Iwona Milcarz-nauczyciel matematyki II LO im.E.Plater.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress