Tradycja i nowocześność na SilesiaKomunikacja

2016-04-21

Od 20 kwietnia w halach targowych Expo Silesia trwa prawdziwe święto komunikacji, najnowocześniejsze autokary i systemy informacji pasażerskiej, to wszystko i wiele innych można było zobaczyć na 8 targach SilesiaKOMUNIKACJA.

To przede wszystkim nowości produktowe, które można zobaczyć na stoiskach wystawców, jak również cykl debat i konferencji, który każdego roku towarzyszy targom. W dniu wczorajszym mogliśmy się zapoznać z najnowszymi technologiami na temat autobusów hybrydowych i elektrycznych, które są coraz częściej wprowadzane do śląskich miast.

- mówi Wojciech Rabsztyn z Expo Silesia.

Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli spółek zajmujących się na co dzień obsługą śląskich pasażerów. KZKGO na swoim stoisku zachęcał do wyrobienia Śląskiej karty Usług publicznych.

Wchodząc do pojazdu musimy odbić się kartą ŚKUP na wejście, również wychodząc z pojazdu musimy odbić się w czytniku. KZKGOP chce zachęcić do tego odbijania się przy wyjściu i wejściu, ma być to rekompensowane tym, że kolejny bilet okresowy będzie tańszy o 5 %.

-tłumaczy Jakub Węgrzynowski z KZK GOP.

Tramwaje Śląskie podczas targów informowały o przeprowadzonych do tej pory inwestycjach oraz o nowych projektach. Jeszcze w tym roku spółka chce wystąpić o dofinansowanie unijne na kolejne inwestycje, których koszt wyniesie 885 mln złotych, spora część planowanych inwestycji dotyczy Zagłębia.

Najciekawsza inwestycja to budowa nowej linii, która połączy pętle Zagórze, tam gdzie kończy linia 15, wokół osiedla Pekin i później dalej do Kazimierza gdzie połączy się z istniejąca linia tramwajową, da nam to duże możliwości utworzenia nowych linii tramwajowych, skomunikuje to olbrzymie osiedle mieszkaniowe.

-wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie.

Na targach komunikacyjnych nie zabrakło również wystawy zabytkowych pojazdów. „Autobus Czerwony” już po raz trzeci zajechał do Expo Silesia.

Z nowych eksponatów mamy ciężarówkę IFA z 1965 roku, to jest tzw NRD-owska myśl technologiczna, jest to własność prywatna będąca jeżdżąca reklamą firmy transportowej.

-komentuje Magdalena Michniak, organizator „Autobusu Czerwonego”.

W ramach wystawmy mogliśmy zasiąść w fotelach kultowego „Ogórka” wyprodukowanego w 1975 roku.

Nabyłem go w 2007 roku, remont trwał prawie 8 lat, samochód jest teraz używany i jest w 100% sprawny, pojawia się na takich imprezach jak tutaj w Sosnowcu oraz na innych mniejszych.

- mówi Grzegorz Harmata, właściciel Beskidzkiego Ogórka

Wejście do charakterystycznego Jelcza to jak powrót do przeszłości dlatego po zakończeniu pierwszego dnia targów Ogórek wyruszył w industrialną wycieczkę.

Autobus był niemal pełny, przekrój wiekowy pełen począwszy od najmłodszych aż po osoby, które z sentymentem jechały z nami bo jeździły tego typu autobusami lata temu. Byliśmy kultowym autobusem w kultowych miejscach ściśle związanych z miejscem, w którym mieszkamy bo to były obiekty postindustrialne.

 - relacjonuje Magdalena Michniak.

Na targach Silesia KOMUNIKACJA każdy mógł znaleźć coś dla siebie, miłośnicy zabytkowych autobusów mogli powspominać stare dobre czasy a fani technologicznych nowinek dowiedzieć się wszystkiego o najnowocześniejszych rozwiązaniach wykorzystywanych w branży komunikacyjnej.

Więcej informacji o Beskidzkim Ogórku znajdziecie na stronie www.jelczrto.pl .

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress