Sosnowiecki Budżet Obywatelski

2016-04-26

W Sosnowcu ruszył właśnie nabór projektów do III Budżetu Obywatelskiego. Wnioski można składać od 25 kwietnia do 6 czerwca. W tym roku mieszkańcy Sosnowca będą mogli wydać 7 mln złotych.

W roku poprzednim  do Budżetu Obywatelskiego zgłoszonych zostało aż 150 wniosków.

Bulwary, chodniki, skwery, place zabaw i siłownie powstałe dzięki wizjonerskim pomysłom mieszkańców zmieniają nasze miasto. Na szczęście BO to nie jednorazowa akcja władz miasta, tylko proces partycypacji mieszkańców w życiu publicznym rozwijany z roku na rok tak, aby dostosować go do potrzeb obywateli. Liczymy na państwa kreatywność, innowacyjność oraz aktywność podczas składania projektów. 

- informuje sosnowiecki magistrat.

Jak zgłosić swój wniosek?

 • Zgłoszenia dokonujemy za pomocą formularza zgłoszeniowego. Zajdziemy go na stronie www.obywatelski.sosnowiec.pl .
 • Formularz zgłoszeniowy wymaga od Państwa podania opisu projektu, lokalizacji oraz uzasadnienia, dlaczego jest on ważny z punktu widzenia lokalnej społeczności.
 • Zgłoszenia można dokonać na trzy sposoby:
  - Internetowo: wysyłając komplet zeskanowanych dokumentów na mail: obywatelski@um.sosnowiec.pl
  - Osobiście: składając formularz w Centrum Informacji Miejskiej przy ul. Warszawskiej 3/20, Biurze Obsługi Interesanta w budynku głównym Urzędu Miejskiego oraz w budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Małachowskiego 3 w pokoju nr 35
  - Korespondencyjnie: wysyłając komplet dokumentów na adres: Urząd Miejski w Sosnowcu, Al.Zwycięstwa 20 Sosnowiec, 41-200  wpisując na kopercie Budżet Obywatelski

Komplet dokumentów powinien zawierać:

 • Formularz zgłoszenia zadania
 • Listę poparcia
 • Podpisane oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych

Co zmieniło się w tegorocznym budżecie obywatelskim? W porównaniu rokiem 2015 pojawił się nowy obszar konstultacyjny, jest nim dzielnica Porąbka, gdzie niedawno ukonstytuowała się Rada Dzielnicy. Kolejną zmianą jest liczba stref w ramach których można składać projekty, tym razem zamiast trzech stref mamy dwie: mieszkańca i edukacji.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress