Wojskowi zagrali w siatkówkę

2016-04-07

W środę odbyły się drugie Mistrzostwa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach w piłce siatkowej trójek. W zawodach zmierzyli się przedstawiciele WSzW w Katowicach oraz WKU z całego Śląska.

Celem zawodów było oderwanie mundurowych od trudów codziennej pracy.

Organizujemy takie zawody jak m.in trójki siatkowe, ale również inne zawody sportowe, po to żeby ci ludzie mogli się spotkać, żeby mogli się na chwile oderwać i również miedzy sobą poznać bo czasami pracują w tej samej instytucji, ale w dużych odległościach i nawet nawzajem  siebie nie poznają.

- komentuje ppłk Kazimierz Misiaszek, szef Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień WSzW w Katowicach.

Współorganizatorem mistrzostw była Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu. Uczelnia ufundowała m.in. puchary dla najlepszych zespołów oraz nagrodę niespodziankę dla zwycięskiej drużyny.

Wyższa Szkoła Humianitas w Sosnowcu ufundowała darmowe studia dla zwycięzców. Są to studia na kierunku bezpieczeństwo narodowe na licencjacie.

-wyjaśnia Wacław Kubies, kierownik Centrum Kształcenia Służb Mundurowych w WSH w Sosnowcu.

Pierwsze miejsce podczas mistrzostw zdobyli przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Częstochowie.

Chciałbym pogratulować WKU w Będzinie zorganizowania tak wspaniałych mistrzostw, niestety po wielogodzinnej batalii w decydującym starciu z WKU Będzin wygrała Częstochowa, ale chciałbym im pogratulować bo w porównaniu do ubiegłego roku jest to dla nich wyższe miejsce.

-mówi mjr Andrzej Kowalski z WKU w Częstochowie.

W porównaniu do ubiegłego roku WKU w Będzinie awansowała o dwa miejsca, zdobywając ostatecznie srebro.

W tamtym roku zajęliśmy czwarte miejsce, jak to na gospodarzy przystało zostawiliśmy całe pudło dla kolegów z innych WKU, w tym roku przestaliśmy być, że tak powiem grzecznymi gospodarzami.

-wspomina kpt. Jacek Łukasik, rzecznik prasowy WKU w Będzinie.

Mistrzostwa zostały zorganizowane w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Sosnowcu. Uczniowie szkoły w czasie rozgrywek zapewnili drużynom kulturalny doping zagrzewający do walki.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress