Wspólne czytanie z gimnazjalistami

2016-04-13

W Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska przy Legionów 9  w CKZiU  miało miejsce wspólne czytanie gimnazjalistów z uczniami technikum.

Siódme spotkanie w ramach Roku Czytelniczego odbyło się 13.04.16 r., a wśród zaproszonych gości byli uczniowie Niepublicznego Gimnazjum nr 3 w Sosnowcu  z panią Agnieszką Kurtyką oraz pani Jolanta Woźniczka- przedstawiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Tym razem młodzi ludzie obcowali z literaturą fantastyczną! Uczniowie zmagali się z kartami Niezgodnej, co też okazało się nie lada wyzwaniem. Największy przebój literatury młodzieżowej ostatnich lat.

- powiedziała Bożena Fulas, koordynatorka projektu.

Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Pani Anna Orkisz zachęciła do sięgania po różne teksty literatury fantastycznej oraz  kształtowania swojej wyobraźni poprzez obcowanie z kulturą wysoką. Promocję wybranych kierunków w Technikum nr 6 przeprowadziła p. Longina Folejewska. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu oraz Kurier Miejski.

Informację nadesłała Bożena Fulas z CKZiU w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress