Zatrzymanie z udziałem antyterrorystów

2016-04-05

45-letni mieszkaniec Katowic został zatrzymany przez sosnowieckich policjantów przy wsparciu antyterrorystów oraz oficerów Centralnego Biura Śledczego.

Zatrzymany mężczyzna pobił 31-letniego mieszkańca Sosnowca kolbą karabinu maszynowego, uzbrojony agresor groził swojej ofierze oraz świadkom zdarzenia.

Pod koniec marca w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze, na jednej z osiedlowych ulic, doszło do pobicia 31-letniego mieszkańca Sosnowca. Napastnik posłużył się kolbą karabinu maszynowego CZ kaliber 7,62 mm. Dodatkowo groził on zarówno swojej ofierze, jak i świadkom zdarzenia, co wobec faktu, że miał przy sobie broń palną, przeraziło pokrzywdzonych. Sosnowieccy kryminalni namierzyli sprawcę w mieszkaniu, wynajmowanym przez niego w innej dzielnicy miasta. Przy wsparciu antyterrorystów oraz oficerów CBŚP zatrzymali 45-letniego katowiczanina. W mieszkaniu, które zajmował, znaleziono karabin maszynowy wraz z ostrą amunicją. W toku dalszych przeszukań policjanci zabezpieczyli również znaczne ilości narkotyków. Mundurowi przejęli łącznie ponad 730 gramów amfetaminy i jej pochodnych. 

- czytamy w policyjnym komunikacie.

Sąd zastosował wobec 45-latka tymczasowy areszt. Zatrzymany był już w przeszłości karany. Za popełnione przestępstwa teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress