Złodzieje w rękach policjantów

2016-04-13

18-letni mieszkańcy Sosnowca zostali zatrzymani przez policję. Najpierw nastolatkowie zniszczyli i ukradli elementy nierdzewnej metalowej bariery na Placu Papieskim, a potem jeden z nich włamał się do przyczepy campingowej by ukraść przechowywany w niej motocykl.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, amatorom cudzej własności grozi kilkuletni pobyt w więzieniu.

Sosnowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że nieznani sprawcy dokonali zniszczenia i kradzieży metalowych, nierdzewnych barierek na Placu Papieskim w Sosnowcu- Zagórzu. Urząd Miasta Sosnowiec, na szkodę którego dokonano zaboru, wycenił wartość barierek na kwotę ponad 1400 zł. Prowadząc różnego rodzaju czynności policjanci wytypowali sprawców. Zanim jednak zdołali ich ostatecznie namierzyć, jeden z nich sam wpadł w ręce stróżów prawa- został zatrzymany przez funkcjonariuszy ogniwa patrolowo-interwencyjnego niweckiego komisariatu. Zaskoczyli go bowiem na gorącym uczynku włamania do przyczepy campingowej, skąd ukradł przechowywany w niej motocykl. Jego właściciel, mieszkaniec Sosnowca, odzyskał go z rąk policjantów w tym samym momencie, kiedy dowiedział się od nich o tym, że do jego przyczepy miało miejsce włamanie. Już następnego dnia zatrzymano również drugiego ze sprawców wandalizmu i kradzieży dokonanej na Placu Papieskim.

-informują policjanci.

Sprawa złodziei ma charakter rozwojowy, mężczyźni dopuścili się bowiem szeregu innych przestępstw na terenie miasta. Zatrzymanemu amatorowi barierek grozi do 5 lat więzienia, sprawcy kradzieży z włamaniem nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress