10-latka została potrącona

2016-05-18

W poniedziałek w Sosnowcu 75-letni kierowca na przejściu dla pieszych potrącił 10-letnią dziewczynkę. Do zdarzenia doszło na ulicy Rydza- Śmigłego około godziny 16.00.


Okoliczności wypadku ustalają policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego w Sosnowcu. Potrącona dziewczynka z ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala.

W miejscu gdzie doszło do zdarzenia znajdują się dwa pasy ruchu w każdym z kierunków. Jak wynika ze wstępnych ustaleń poczynionych przez policjantów na miejscu zdarzenia, kierujący seatem wjechał na przejście, pomimo, iż pojazd jadący sąsiednim pasem ruchu zatrzymał się, celem przepuszczenia pieszej. Prowadzone dochodzenie wykaże, czy ustalenia te zostaną potwierdzone.

-informuje KMP w Sosnowcu.

Policjanci zgodnie potwierdzają, że to dość częsty błąd kierowców, który w wielu przypadkach kończy się dla pieszych tragicznie.

Dlatego właśnie apelujemy do kierowców i do pieszych o szczególną rozwagę i ostrożność. Przy wciąż rosnącej liczbie aut na drogach naszego miasta, a tym samym stale rosnącej intensywności ruchu, a tragiczne w skutkach zdarzenie nietrudno.  

-apelują policjanci.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress