13 maja akcja honorowej zbiórki krwi

2016-05-02

Braki krwi powodują, że stróże prawa chętnie honorowo oddają życiodajny płyn dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Dlatego 13 maja ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic zaparkuje przed głównym wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Od 8.00 do 13.00 krew honorowo będzie mógł oddać każdy, kto odwiedzi naszą komendę.

13 maja 2016 roku kolejny raz policjanci i pracownicy cywilni oraz wszyscy, którzy odwiedzą komendę wojewódzką, będą mogli honorowo oddać krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych z naszego regionu. Podobnie jak w latach ubiegłych, ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic stanie na parkingu przed wejściem do komendy. W godz. 8.00 do 13.00 krew honorowo będzie mógł oddać każdy, kto odwiedzi naszą komendę.

Zachęcamy wszystkich do oddania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy tylko udać się do najbliższego oddziału terenowego Centrum Krwiodawstwa, być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Źródło: KWP Katowice

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress