1600 bezrobotnych uczestniczyło w targach pracy

2016-05-12

45 firm oferujących łącznie około 2000 stanowisk pracy wzięło udział w targach zorganizowaniach w Powiatowym Urzędzie prazy w Będzinie. 

To jest forma aktywizacji osób bezrobotnych polegająca na  skontaktowaniu wielu bezrobotnych z wieloma pracodawcami w celu prezentacji ofert pracy. Oprócz pracodawców w Targach Pracy uczestniczą również inne instytucje rynku pracy. 

- wyjaśnia Marcin Flaczyński, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie.

Wszystko po to, aby bezrobotni uzyskali jak najbardziej kompleksowe informacje na temat rynku pracy. W ramach targów zaprezentowana została również szeroka oferta szkoleń podnoszących kwalifikację zawodowe.

Tutaj mamy ofertę szkoleń oraz szkół naszego zakładu. Oferujemy szeroki wachlarz szkoleń, na chwilę obecną nie mamy jednak darmowych kursów ponieważ jest przestój w projektach, mamy kursy płatne ale wszystkie płatne na dogodne raty.

- mówi Jolanta Głośny, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Sosnowcu.

O kompleksowej pomocy skierowanej do osób bezrobotnych w ramach targów informowało między innymi Centrum Aktywizacji zawodowej ze Sławkowa. Działania centrum skierowane są do osób bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo zamieszkujących powiat będziński.

W ofercie mamy szkolenia wyjazdowe, następnie mamy szkolenia zawodowe i tutaj  w zależności od potrzeb mamy specjalistów, doradców zawodowych, psychologów i coachów, żeby pomóc osobom określić w jakim zawodzie chcą się szkolić. 

-komentuje Sylwia Bartela z Centrum Aktywizacji Zawodowej w Sławkowie

Podczas tegorocznych targów nie zabrakło propozycji dla młodzieży, wśród wystawców skierowanych do tej grupy docelowej swoją ofertę prezentowało Młodzieżowe centrum kariery w Będzinie.

Zajmujemy się pośrednictwem zawodowym i poradnictwem zawodowym, swoją ofertę kieruję głównie do młodzieży w wieku od 16 do 26 ;lat. Młodzież może korzystać z porad indywidualnych w zakresie poruszania się po rynku pracy, przygotowywania dokumentów aplikacyjnych, przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.

- tłumaczy Klaudia Niedziółka, doradca zawodowy w Młodzieżowym Centrum Kariery w Będzinie.

Według szacunków Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie udział w tegorocznych targach wzięło blisko 1600 osób. Kolejne tego typu przedsięwzięcie zostanie zorganizowane jesienią.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress