Festyn Rodzinny Kucharze Dzieciom

2016-05-13

To było pierwsze tego typu wydarzenie. W sobotę w Miejskim Zespole Szkół Nr 4 w Będzinie odbył się Festyn Rodzinny „Kucharze Dzieciom”. Było smacznie i przede wszystkim zdrowo.

Chcemy tu promować zdrową żywność, chcemy by dzieci poznawały inne smaki niż te, które możemy serwować w szkolnej stołówce, ale myślę, że może będziemy się zmieniać i taki festyn będzie z korzyścią dla dzieci.

- mówi Joanna Widera, organizatorka festynu.

Pomysł zorganizowania festynu kulinarnego został zaczerpnięty od działającej od 2012 roku fundacji Szkoła na Widelcu, która zajmuje się promocją zdrowego żywienia.

Robiliśmy już takie imprezy dwa razy my sami i chcemy inspirować do tego by szkoły robiły to same.

-wyjaśnia Katarzyna Pieczyńska, dietetyk Fundacji Szkoła na Widelcu.

Na przybyłych na sobotni festyn czekało wiele atrakcji. Uczestnicy festynu mogli skosztować m.in. potraw przygotowanych przez profesjonalnych kucharzy. W menu znalazł się m.in. chłodnik oraz francuska zupa cebulowa.

Mamy kurczaka z grilla na kilka sposobów, w kilku marynatach, pstrąga ojcowskiego z grilla, pierogi z wędzonym pstrągiem, będą też warsztaty dla dzieciaków z robienia pizzy. Zaproponujemy również państwu kilka sałatek.

- wymienia Martyna Widera z Mańana Bistro & Wine Bar.

Zdrowe i smakowite potrawy to jednak nie wszystko, podczas festynu promowano również aktywność sportową. na hali w Łagiszy królował taniec, siatkówka oraz szermierka.

Trenuję szermierkę od 11 lat, staram się prowadzić zdrowy tryb życia, ale wiadomo, że jak jedziemy na zawody to nie trzyma się ściśle diety, ale staram się, żeby sport cały czas był w moim życiu, nie tylko jeżeli chodzi o szermierkę.

- komentuje Angelika Wątor, złota medalistka Igrzysk Europejskich w Baku w turnieju szablistek.

Na zorganizowanym w Łagiszy festynie mogliśmy przekonać się ze zdrowa żywność i aktywność sportowa to świetne połączenie, wydarzenie okazało się sporym sukcesem dzięki czemu wyrzyscy świetnie się bawili. Honorowy patronat nad festynem objął Prezydent Będzina Łukasz Komoniewski.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress