Memoriał Stanisława Januszewskiego

2016-05-11

Ponad 200 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Będzina i powiatu będzińskiego wzięło udział w VII Memoriale Stanisława Januszewskiego, w ramach wydarzenia na miejskim stadionie odbyły się zawody lekkoatletyczne.

To Memoriał im. Stanisława Januszewskiego, wspaniałego trenera z lekkiej atletyki, który przez lata pracował na naszym terenie z młodzieżą, dlatego mamy możliwość podziwiać dzieciaki w różnych konkurencjach. 

- mówi Dariusz Syguła, dyrektor MOS Będzin.

Zawody zostały podzielone na dwie części, jedna z nich była przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych, druga dla gimnazjalistów.

W szkołach podstawowych młodzież uczestniczy w biegu na 60 metrów, jest rzut piłeczką palantową, skok w dal i w biegu dziewczęta na 600 metrów, chłopcy na 1000 metrów. Gimnazja z kolei biegają na 100 i 300 metrów, dziewczęta na 600, chłopcy na 1000, rzucają oszczepem, pchają kulą i skaczą w dal.

-wyjaśnia Tomasz Sobieniecki, sekretarz Szkolnego Związku Sportowego w Będzinie.

Dla wielu uczestników Memoriału sport jest nieodłączną częścią życia, dlatego udział w zawodach był czymś zupełnie naturalnym.

Ja ćwiczę gimnastykę i biegam po szkole.

-komentuje gimnazjalistka Wiktoria.

 Nie chodzę na żadne zajęcia dodatkowe, ale uczęszczam na szkolne SKS-y, ćwiczę piłkę nożną i piłkę ręczną. 

- tłumaczy Zuzia, uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie.

Uprawiam siatkówkę i biegać też lubię.

-mówi Norbert, uczeń Szkoły Podstawowej nr 11 w Będzinie.

Młodzież z powiatu będzińskiego pokazując zacięcie oraz walkę zgodnie z zasadami fair play w wyjątkowy sposób uczciła pamięć o znakomitym trenerze.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress