500 plus w Sosnowcu – 4500 tys. zł trafi do jednej z rodzin

2016-05-10

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu przyjęli już blisko 8000 tysięcy wniosków w ramach rządowego programu „Rodzina 500 plus”. Jak dotąd największe świadczenie trafi do rodziny z dziewięciorgiem dzieci.

Rodzina otrzyma świadczenie w kwocie 4500 tys. złotych.

W tej chwili możemy pochwalić się liczbą 7824 wniosków, wydaliśmy 2 069 decyzji dla mieszkańców Sosnowca na łączną kwotę 991 000 zł. Najwyższe jak dotąd świadczenie trafiło do rodziny z dziewięciorgiem dzieci. Jako, że wszystkie dzieci w rodzinie uprawnione są do wsparcia z programu, będzie ona otrzymywała świadczenie wysokości 4 500 zł miesięcznie. Pierwsza wypłata już została zrealizowana, na konto rodziny trafiło 9 000 zł z wyrównaniem od kwietnia.

 – tłumaczy Monika Holewa, dyrektorka MOPS w Sosnowcu.

Przypomnijmy, że program „Rodzina 500 plus ruszył 1 kwietnia br. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacane jest na każde drugie i kolejne dziecko. Jeżeli w rodzinie dochód na osobę nie przekracza 800 zł, świadczenie wypłacane jest także na pierwsze dziecko. W przypadku rodzin wychowujących dziecko niepełnosprawne – kryterium dochodowe wynosi 1200 zł.

Jeżeli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy trwania programu, rodzice dostaną wyrównanie wstecz od 1 kwietnia. Wnioski można składać w wielu punktach na terenie całego miasta. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek.

-informuje sosnowiecki magistrat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress