Będzińska Majówka

2016-05-05

Po raz kolejny mieszkańcy Będzina zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z okazji weekendu majowego. Główne imprezy tradycyjnie odbyły się na Wzgórzu Zamkowym.

Podczas Będzińskiej majówki atrakcji było co niemiara, o wspaniałe nastroje najmłodszych zadbali miedzy innymi aktorzy z Teatru Trip.

Tym razem była to podróż teatralna z dwiema iskierkami teatralnymi Teatru Trip, dotyczących przedstawień naszego teatru. Wszyscy bawili się świetnie, tańczyliśmy, skakaliśmy, rozwiązywaliśmy zagadki dotyczące naszych spektakli.

-mówi Anna Bączek-Liber z Teatru Trip.

Wiele zabaw dla najmłodszych przygotowali również rycerze z Będzińskiego Bractwa, średniowieczne rozrywki przypadły do gustu młodym będzinianom.

Zainteresowanie jest bardzo duże, w szczególności w zabawie ścinanie ziemniaka. Mamy rzut włócznią do celu, ewentualnie na odległość, natomiast najbardziej interesują się dzieci walkami na worki na równoważni.

- wymienia Andrzej Zieliński z Będzińskiego Bractwa Rycerskiego

Starsi mieszkańcy Będzina w ramach miejskiej majówki przez całe 3 dni mogli liczyć na sporą dawkę dobrej muzyki.

W wyjątkową podróż „Nad dachami Paryża” zabrała nas Beata Marczewska, następnie na scenie pojawił się zespół GaDMuTrio & The Beatles, który zaprezentował nowe, jazzująco-funkujące wersje przebojów „czwórki z Liverpoolu”. Ostatniego dnia na scenie wystąpił m.in. Big Będzin Band, stworzony przez niezwykle utalentowanych studentów Akademii Muzycznej.

Zespół został założony dopiero we wrześniu, co prawda zespół jest młody, ale to są studenci Akademii Muzycznej w Katowicach, to są absolwenci regionalnych szkół muzycznych II stopnia, więc poziom muzyki jest wysoki, to są zawodowi muzycy.

- wyjaśnia Roman Hyla, dyrygent Big Będzin Band.

Dodatkowo w ramach Będzińskiej Majówki odbyły się liczne imprezy sportowe, ale o tym w kolejnym materiale.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress