Bieg przełajowe w Lasku Grodzieckim

2016-05-16

Za nami 45 masowe biegi o paterę Dziennika Zachodniego i Śląskiego TKKF. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski.

Staramy się, żeby każdy niezależnie od uprawianej dyscypliny mógł w mieście znaleźć coś dla siebie. To już kolejna edycja biegów masowych, tym razem wystartowali starsi, jesteśmy już po konkurencjach dla najmłodszych, cieszy nas tak duża liczba uczestników.

-mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

W tegorocznym biegu udział wzięła rekordowa liczba uczestników, na linii startu w  dziesięciu kategoriach stawiło się 212 zawodników z całego śląska.

Najmłodszy uczestnik ma pięć lat, najstarsi powyżej 60. Myślę, że z taką przyjemną trasą jak w naszym lesie grodzieckim poradzi sobie każdy.

- komentuje Damian Wysocki z Centrum Sportu i Rekreacji Agatsu.

W zależności od kategorii wiekowej  dla uczestników zostały przygotowane 4 trasy o różnych długościach. Dzieci i młodzież rywalizowały ze sobą na odcinkach 700 i 1400 metrów.

Starsi zawodnicy zmierzyli się na trasach o długości 3.000m oraz 6.000m, uczestnicy bardzo dobrze oceniali trasę, po której przyszło im biegać.

Nie było ciężko, trasa w miarę równa, może w dwóch miejscach było tak, że trudno było wyprzedzić kogoś bo monetami było wąsko, ale generalnie trasa fajna.

-ocenia Agnieszka Szatniewska, uczestniczka biegu.

Najszybsi zawodnicy po zakończonym biegu otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody. Pierwszą kobietą na mecie była Agnieszka Piskorz.

Trasa była bardzo prosta, ja trenuję od roku ale trasa była na prawdę super, również dla początkujących. Są emocje, bardzo się ciesze. Utrzymać na 3 km takie tempo to jest wyczyn.

-relacjonuje Agnieszka Piskorz, uczestniczka biegu.

Wśród mężczyzn po przebiegnięciu 6 kilometrów jako pierwszy na linii mety pojawił się Artur Rosiński.

Biegam już od około pięciu lat, zaczynałem od triatlonu, startowałem w ogólnopolskich zawodach, od dwóch lat przykładam się do biegania krótkodystansowego, głównie takie dystanse 6-10 km.

-mów Artur Rosiński, uczestnik biegu.

Po zakończonym biegu na uczestników czekał ciepły posiłek. warto dodać, że niedzielna impreza wpisała się w  12. edycję Weekendu Polska Biega, dzięki czemu całe rodziny mogły aktywnie spędzić swój wolny czas.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress