Inauguracja Industriady w Czeladzi

2016-05-06

Już 11 czerwca pełną parą wystartuje Industriada, Święto Szlaku Zabytków Techniki swoją inaugurację będzie miało 10 czerwca w Czeladzi w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia.

To chyba największe przedsięwzięcie w historii Czeladzi po wojnie. dumni jesteśmy z tego, że zaufano nam, że zorganizujemy to na najwyższym poziomie i uważam że Czeladź zasługuje na to ponieważ duże się mówi dzisiaj o Kopalni Guido, o Nikiszowcu, a jesteśmy przekonani że Czeladź ma obiekty równie ciekawe historycznie.

-komentuje Zbigniew Szaleniec, Burmistrz Czeladzi

Na terenie Galerii „Elektrownia” będzie miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń tegorocznej Industriady. Ponad 2000 gości z całego województwa zwiedzi Elektrownię obejrzy wspaniałe widowisko pt. „Symfonia Hutnicza”.

To widowisko plenerowe, które realizowane jest przez Teatr Titanic z Niemczech. Jest to spektakl, w którym dominującym elementem jest dźwięk, obraz, ogień. jest to pewnego rodzaju przewrotne oswojenie przemysłu i wydobycie z tego wszystkiego co jest najistotniejsze.

-wyjaśnia Marek Zieliński, dyrektor Ars Cameralis Silesiae Superioris.

Tegoroczna edycja Industriady zapowiada się na prawdę interesująco. Wydarzenie odbędzie się w 44 obiektach znajdujących się w 27 miastach.

Wiele wydarzeń kulturalnych i nie tylko. Myślę, że pobijemy kolejny rekord frekwencyjny. W tym roku dość mocno reklamujemy się w Małopolsce. Zauważyliśmy, że jest zainteresowanie także mieszkańców innych części kraju.

- mówi Wojciech Saługa, marszałek Województwa Ślaskiego.

Święto Szlaków Zabytków techniki zakończy się w Katowicach koncertem multimedialnym pt „rasa, pieśni antracytu”. Szczegółowy harmonogram tegorocznej Industriady poznamy 19 maja.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress