Juwenalia Plus

2016-05-19

Barwnym korowodem studenci Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali tegoroczne Juwenalia Plus.

Studencki marsz zatrzymał się pod Urzędem Miejskim w Będzinie gdzie z rąk prezydenta miasta żacy odebrali klucze do bram miasta.

Przez następne trzy dni będzie święto studentów, mam nadzieję, że będą dobrze gospodarzyć i zwrócą miasto za trzy dni w co najmniej nie pogorszonym stanie, ale mówiąc poważnie mam nadzieje, że to będzie święto, które będzie obfitowało w hucznie i zabawowe rzeczy.

- komentuje Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Następnie będzińscy seniorzy udali się do Kina Nowość gdzie rozpoczął się II Przegląd Twórczości Studenckiej, podczas którego wystąpił m.in studencki chór.

Chór nazywa się Band in choir czyli zespół w chórze i rzeczywiście tak jest bo mamy instrumentalistów, mamy gitarzystę i akordeonistę. Dodatkowo ten „Bend in …” brzmi trochę jak Będzin więc chcieliśmy, żeby ten brand miasta również w nazwie występował.

- wyjaśnia Konrad Bilski, kierownik Chóru ”Band in choir”.

Juwenalia Plus potrwają do piątku, na studentów czeka więc jeszcze wiele atrakcji.

Drugi dzień to jest już typowa biesiada o nazwie „Piknik Country”, na której będzie możliwość potańczenia country, posłuchania country i jak to przy biesiadzie musi być grill, kiełbasa, kawa i herbata, odbędzie się również Turnie Boule, natomiast w piątek będzie bardziej kulturowo i refleksyjnie, zaprosimy wszystkich do Teatru Dzieci Zagłębia gdzie odbędzie się posumowanie II Juwenaliów Plus.

- mówi Magdalena Szulc, koordynator Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Będzińskim studentom życzymy więc wspaniałych Juwenaliów i jeszcze więcej radości z uniwersyteckich zajęć.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress