Kolejne zmiany w MKS-ie Będzin

2016-05-13

Pięciu zawodników opuściło szeregi MKS-u Będzin. Działacze klubo postanowili zakończyć współpracę z Jakubem Oczko, Michałem Żukiem, Mariuszem Gacą, Sebastianem Wardą i Bartoszem Kaczmarkiem.

Fot:MKS Będzin

Jakub, Michał, Mariusz i Sebastian spędzili w Będzinie trzy ostatnie sezony. W tym czasie przyczynili się do wywalczenia przez MKS historycznego awansu do PlusLigi. Z kolei Bartosz reprezentował barwy będzińskiego zespołu tylko w minionych rozgrywkach.

Wymienionym wyżej siatkarzom serdecznie dziękujemy za grę w naszej drużynie i życzymy wszystkiego najlepszego w dalszej karierze.

-czytamy na stronie klubu.

Rozstaniom z dotychczasowymi zawodnikami klubu towarzyszą kolejne transfery. Kilka dni temu pisaliśmy, że w nowym sezonie szeregi MKS-u zasili ubiegłoroczny mistrz Polski, środkowy Krzysztof Rejno, który na zasadzie rocznego wypożyczenia trafił do nas z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Dzisiaj klub podał nazwisko kolejnego zawodnika, którego w przyszłym sezonie zobaczymy w barwach MKS-u.

Po czteroletniej przerwie Michał Potera znów będzie stanowić o sile naszej defensywy. W przeszłości 28-letni libero spędził w klubie znad Czarnej Przemszy aż sześć sezonów.

Mierzący 183 cm wzrostu siatkarz, wspólnie z będzińską drużyną, dwukrotnie wywalczył awans do I ligi, zdobył brązowy medal zaplecza PlusLigi oraz dwukrotnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. W międzyczasie nasz nowy-stary zawodnik otrzymał powołanie do reprezentacji Polski B na Uniwersjadę w Belgradzie, podczas której grał na pozycji przyjmującego.

-informuje MKS Będzin.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress