Koncert Śląskiej Orkiestry Kameralnej

2016-05-12

Jan Kiepura był dla wielu uosobieniem spełnionych marzeń i symbolem nadziei na lepsze życie. W najbliższy poniedziałek mija 114 rocznica jego urodzin. Z tej okazji Miejski Klub im. Jana Kiepury przygotował specjalny, jubileuszowy koncert.

Jest jedną z najważniejszych postaci w historii miasta. W Sosnowcu jego dokonania podkreślane są na każdym kroku. W 2002 roku, podczas obchodów setnej rocznicy jego urodzin, sosnowiczanie postawili trzy metrowy pomnik, upamiętniający jego osiągnięcia. Wówczas jubileusz jego urodzin obchodzono aż w trzech miastach: w Sosnowcu, Warszawie i w Wiedniu, gdzie udział wzięła jego małżonka – Marta Eggerth.

W tym roku zaplanowano koncert w wykonaniu Śląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego. W roli prowadzącego zobaczymy i usłyszymy tenora ks. Pawła Sobierajskiego – kapłana Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Diecezji Sosnowieckiej, a także laureata głównych nagród międzynarodowych konkursów wokalnych w Karlowych Varach oraz Trnawie. W koncercie wezmą udział również Karolina Wieczorek – sopran, Oskar Jasiński – tenor oraz Paweł Trojak – baryton. W programie usłyszymy najpiękniejsze arie oraz duety wykonywane przez Jana Kiepurę i Martę Eggerth.

Koncert z okazji 114. Urodzin jednego z najbardziej osławionych polskich śpiewaków odbędzie się dnia 16 maja o godzinie 19.00 w Sali Widowiskowo-Koncertowej Muza przy ulicy Warszawskiej 2 w Sosnowcu. Bilety w cenie 20 i 25 złotych do nabycia online na stronie www.kiepura.pl, w kasie Energetycznego Centrum Kultury przy Będzińskiej 65 w godzinach 14.00 – 20.00 oraz w kasie Muzy, przy Warszawskiej 2 w godzinach 15.00 – 20.00.

Informację nadesłała Barbara Michalska Specjalista ds. Public Relations z Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress