Muzyczne 100-lecie Dąbrowy Górniczej

2016-05-30

W niedzielę zakończyły się Dni Dąbrowy Górniczej. Przez weekend w parku Hallera dominowała muzyka, nie brakowało też innych atrakcji dla młodszych i starszych.

Fot: UM w Dąbrowie Górniczej/ Dariusz Nowak

Tegoroczne Dni Dąbrowy Górniczej były szczególne, bo jubilatka obchodzi w tym roku stulecie otrzymania praw miejskich. W piątek ze sceny popłynęły ostrzejsze dźwięki – wystąpili Lao Che oraz T.Love, weterani sceny niezależnej lat 80tych, którzy zaprezentowali klasyczne utwory i kompozycje z nadchodzącej płyty.

W sobotę wystąpił Dawid Kwiatkowski, popowy wokalista, bardzo lubiany przez wielu nastolatków. Gwiazdą wieczoru był folkowo-rockowy Zakopower. Kulminacją wieczoru był barwny pokaz fajerwerków.

Niedzielnym popołudniem, podczas IX przeglądu Dotyk Dźwięku, na deskach sceny pojawili się niewidomi i niedowidzący muzycy. Dla dąbrowskiej publiczności zagrał również Grzegorz Hyży, a zwieńczeniem święta miasta był koncert Margaret.

Podczas Dni Dąbrowy zaprezentowały się również zespoły lokalne, laureaci konkursu „100-tka i gra muzyka!”. Na mieszkańców czekały też liczne pokazy i zajęcia, przygotowane m.in. przez miejskie instytucje, imprezy sportowe i wesołe miasteczko. Głównym organizatorem święta miasta był Pałac Kultury Zagłębia.

Źródło: UM w Dąbrowie Górniczej

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress