Sosnowiecki program in-vitro

2016-05-06

Sosnowiecki magistrat podjął decyzję o przekazaniu 100 tysięcy złotych w refundację leczenia bezpłodności metodą in-vitro. Z przygotowanego przez miasto programu będzie mogło skorzystać 20 par.

Pary ubiegające się refundację in vitro w ramach sosnowieckiego programu muszą być małżeństwem lub pozostawać w związku partnerskim.

Aktualnie wracamy do programu, który był realizowany w naszym mieście w 2013 roku, potem w związku z poszerzeniem programu rządowego nasz został zawieszony ponieważ powielał wszystko to co w znajdowało się w programie rządowym. 

-wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik UM w Sosnowcu.

Reaktywacja sosnowieckiego programu związana jest z decyzjami jakie po wygranych wyborach podjął nowy rząd. Zgodnie z wolą większości parlamentarnej rządowy program in vitro będzie funkcjonował tylko do czerwca.

Dlatego od pierwszego kwartału przyszłego roku chcemy dać możliwość mieszkańcom Sosnowca na to by mogli skorzystać z miejskiego programu in vitro, mamy na ten cel zapisaną w budżecie kwotę 100 tysięcy złotych.

- komentuje Rafał Łysy.

Jak szacują urzędnicy sosnowieckiego magistratu jedna para potrzebuje średnio 5 tysięcy złotych na podjęcie leczenia bezpłodności.

Zmieniamy troszkę zasady naszego programu, w pierwszej wersji był on dedykowany dla kobiet do 37 roku życia, teraz ta bariera idzie w górę i z programu będą mogły skorzystać kobiety do 40 roku życia.

-dodaje rzecznik UM w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress