Spór w szpitalu wciąż trwa

2016-05-17

Jak do tej pory nie udało się rozwiązać konfliktu, który od wielu miesięcy narasta w dąbrowskim szpitalu. Związki zawodowe z Zagłębiowskiego Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej i dyrekcja placówki ponownie zwróciły się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu konfliktu do Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

Jak przekazują związkowcy wniosek w tej sprawie podpisany został 12 maja.

To jest ostatnia szansa na zakończenie rozmów płacowych przy stole negocjacyjnym.

– podkreśla Elżbieta Żuchowicz, przewodnicząca Solidarności w szpitalu.

Spór pomiędzy pracownikami, a dyrekcją szpitala trwa już pół roku. Biorą w nim udział wszystkie związki zawodowe funkcjonujące w placówce, domagając się podwyżek wynagrodzeń w wysokości 300 zł brutto dla wszystkich pracowników szpitala.

Dyrektor optuje za rozwiązaniami dla jednej grupy zawodowej, my domagamy się polepszenia płac wszystkich pracowników. Do tej pory nie zaproponował żadnego rozwiązania, które umożliwiłoby podpisanie porozumienia. Cały czas zasłania się brakiem kontraktu z NFZ dla Zagłębiowskiego Centrum Onkologii. My bez przerwy na coś czekamy, albo na wybudowanie centrum, albo na kontrakt. Ta sytuacja trwa od wielu miesięcy. W dodatku dyrektor nie wywiązuje się z obietnic składanych stronie związkowej.

– dodaje Żuchowicz.

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego próbowała już znaleźć porozumienie pomiędzy stronami sporu. Pierwsze spotkanie poświęcone sytuacji w dąbrowskim szpitalu odbyło się 15 kwietnia.

Ustalono wówczas, że strony wrócą do rozmów, wyznaczając równocześnie termin ich zakończenia na 8 maja. Uzgodniono także, że jeżeli w tym czasie związki zawodowe i dyrektor szpitala nie dojdą do porozumienia, konfliktem w placówce ponownie zajmie się WRDS.

-czytamy na stronie Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności.

Jak informuje przewodnicząca związków działających w szpitalu, równolegle z podpisaniem wniosku do WRDS o pomoc w zakończeniu sporu, związki rozpoczęły przygotowania do referendum strajkowego.

W przyszłym tygodniu zadamy pracownikom pytanie dotyczące strajku w przypadku niespełnienia żądań płacowych przez dyrektora.

– dodaje przewodnicząca Solidarności w dąbrowskim szpitalu

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress