W Sosnowcu Dzień Dziecka trwa dłużej

2016-05-18

W Sosnowcu, podobnie jak w latach ubiegłych, dzieciaki świętują dłużej. Już po raz czwarty od 26 maja do 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w stolicy Zagłębia Dąbrowskiego odbędzie się impreza pod nazwą „Tydzień Dziecka”. 

Przez cały tydzień w różnych punktach miasta na najmłodszych czekać będą różnorodne atrakcje. Imprezy plenerowe odbywać się będą głównie na Górce Środulskiej, która w sobotę i niedzielę, 28 i 29 maja stanie się centrum wydarzeń.

To już swego rodzaju tradycja, że w Sosnowcu dzieciaki świętują swój dzień dłużej. „Tydzień Dziecka” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, coraz więcej podmiotów chce brać udział w naszej imprezie i nie chodzi tutaj tylko o miejskie instytucje. W tym roku atrakcji na pewno nie zabraknie. Będzie i coś na sportowo i kulturalnie, nie zabraknie konkursów a co za tym idzie atrakcyjnych nagród.

 – wylicza prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Pierwszego dnia największą atrakcją będzie dzień otwarty na ściance wspinaczkowej Sport Poziom 450, gdzie pod okiem instruktorów dzieci i młodzież będą mogły spróbować swoich sił w wspinaniu. W piątek zapraszamy do Sosnowieckiego Centrum Sztuki na wystawę zabawek Mój Bajkowy Bohater”.  Przez cały tydzień na Górce Środulskiej na telebimie wyświetlane będą bajki oraz filmy dla dzieci.

Atrakcji cała masa, pozostaje tylko mieć nadzieję, że dopisze pogoda. Zachęcam do odwiedzenia strony www.tydziendziecka.pl, na której znajduje się szczegółowa rozpiska dzień po dniu tego co wydarzy się w tym szczególnym tygodniu. Harmonogram jest na bieżąco uaktualniany, gdyż wciąż mamy zgłoszenia id jednostek, które chcą się z nami wspólnie bawić w tym szczególnym, zwłaszcza dla najmłodszych czasie.

 – mówi Piotr Pluta, z wydziału rozwoju u promocji UM w Sosnowcu, który koordynuje całą imprezę.

Najwięcej atrakcji organizatorzy przygotowali w weekend.  Sobota upłynie pod znakiem rodzinnych zawodów rowerowych, wspólnych warsztatów mamy i dziecka. Teatr Zagłębia dla najmłodszych widzów przygotował spektakl „Pyza na polskich dróżkach”.

Na wielki finał tygodnia Dziecka zapraszamy w niedzielę, wśród atrakcji m.in.: Bieg Szlakiem Papieskim, Piknik Ekologiczne oraz bicie rekordu Guinnesa w układaniu ciągu monet jednozłotowych.

  – kończy prezydent Chęciński.

Informację nadesłał Rafał Łysy, rzecznik UM w Sosnowcu.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress