XIII Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej

2016-05-06

Przed nami trzynasta edycja Europejskiego Integracyjnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej INTERMUZA Sosnowiec 2016. Ruszyły eliminacje do etapu ogólnopolskiego i regionalnego, które zakończone zostaną finałowym koncertem z udziałem gwiazdy wieczoru – Mieczysława Szcześniaka. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest znany poeta i autor tekstów pochodzący z Sosnowca – Jacek Cygan.

W tym roku eliminacje do konkursu, skierowanego dla dzieci ze szkół podstawowych, podzielono na dwie kategorie wiekowe. Pierwsza z nich to klasy od 1 do 3, druga to klasy od 4 – 6. Etap pierwszy festiwalu został podzielony na ogólnopolski oraz regionalny. W ogólnopolskich eliminacjach mogą brać udział dzieci z całego kraju, które do dnia 6 maja wyślą wypełniony arkusz zgłoszeniowy oraz nagranie demo z prezentacją dwóch utworów. O zakwalifikowaniu do półfinału decyduje jury na podstawie przesłuchanych nagrań. Etap regionalny przeznaczony jest dla dzieci z województwa śląskiego, które wysyłają same karty zgłoszeń, a ich przesłuchania wokalne odbędą się dnia 14 maja o godzinie 10.00
w Energetycznym Centrum Kultury przy Będzińskiej 65. Uczestnicy I etapu INTERMUZY 2016 zaprezentują dwa utwory z własnym podkładem muzycznym. Muzyka, tekst i wykonanie mają odzwierciedlać dziecięcy charakter utworu.

Wszystkich wykonawców będzie oceniać profesjonalne jury w składzie: wokalistka jazzowa, pianistka i kompozytorka Beata Przybytek, kompozytor, aranżer, instrumentalista i producent muzyczny Tomasz Kałwak, śpiewak i reżyser operowy Tadeusz Piszek, autor tekstów piosenek, kompozytor i producent muzyczny Wojciech Byrski, a także dyrektor artystyczny festiwalu – Jacek Cygan. To właśnie od nich będzie zależało, kto wystąpi podczas finałowych przesłuchań 28 maja w sosnowieckiej Muzie. Tego samego dnia o godzinie 18.00 odbędzie się koncert galowy w którym wystąpią wszyscy laureaci konkursu. Wieczór uświetni koncert w wykonaniu gwiazdy wieczoru – Mieczysława Szcześniaka, znanego polskiego piosenkarza, kompozytora i autora tekstów.

Na zgłoszenia do I etapu ogólnopolskiego oraz regionalnego czekamy do 6 maja. Karty zgłoszeniowe do pobrania na stronie www.festiwal.kiepura.pl.

Koncert galowy odbędzie się 28 maja o godzinie 18.00 w Sali Widowiskowo-Koncertowej Muza przy ulicy Warszawskiej 2 w Sosnowcu. Bilety w cenie 15 i 10 złotych do nabycia online na stronie www.kiepura.pl, w kasie Energetycznego Centrum Kultury w godzinach 14.00 – 20.00 oraz w Muzie w godzinach 15.00 – 20.00.

Informację nadesłała Barbara Michalska, Specjalista ds. Public Relations Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress