Zajęcia edukacyjne w telewizji

2016-05-17

9 maja uczniowie klasy 2b, 5a, 6a szkoły podstawowej oraz I a gimnazjum uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w TVS w Katowicach.

W trakcie pobytu w TVS uczniowie mieli wyjątkową okazję poznać tajniki tworzenia programu telewizyjnego od strony technicznej oraz wystąpić przed kamerą telewizyjną.

Studio nr 1 („serce telewizji”), Studio nr 2 ,( tzw.” małe studio”) oraz reżyserka telewizyjna, to miejsca , które wzbudziły największe zainteresowanie uczniów i dostarczyły im sporo emocji i niezapomnianych wrażeń. To właśnie tam realizowana jest większość emitowanych programów, w tym główny serwis wiadomości” Silesia Informacje” oraz prognoza pogody.

Studio 1 zaopatrzone jest w Green Box oraz najnowocześniejsze kamery telewizyjne. To siedzibie TVS uczniów oprowadzali pracownicy telewizji , p. Sara Kalisz oraz p. Łukasz Baron, którzy  opowiadali o szczegółach pracy w telewizji  i zawodach z nimi związanymi. Zwieńczeniem  pobytu w TVS były pamiątkowe zdjęcia, które z pewnością będą miłym wspomnieniem atrakcyjnej wycieczki , zrealizowanej w ramach Spotkań z Kulturą.

Koordynatorem projektu była p. Iwona Bartczak, nauczyciel w Zespole Szkół nr 1.

Informację nadesłała Iwona Bartczak z Zespołu Szkół nr 1 w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress