Zajęcia interaktywne w „Siedemnastce”

2016-05-23

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 uczestniczyli 20 maja w interaktywnym spotkaniu uczniów klas gimnazjalnych oraz uczniów klasy 6 szkoły podstawowej z edukatorem Interwencji Artystycznej „ALPMIM” z Krakowa.

Program profilaktyczny pod nazwą „Chciałem dobrze” , oscylował wokół tematyki agresji i przemocy oraz twórczego rozwiązywania konfliktów i wymagał od uczestników aktywnego udziału oraz twórczego myślenia. Zadanie odbiorców polegało na odgadnięciu przebiegu zdarzeń na podstawie rekwizytów, a następnie ułożeniu własnego zakończenia, w którym konflikt zostałby rozwiązany w sposób pokojowy.

Uczniowie chętnie pracowali w grupach i wykazali się dużą inwencją twórczą oraz współpracą zespołową, ponieważ w zajęciach uczestniczyła również młodzież z Gimnazjum nr 16.

Spotkanie zorganizował szkolny Zespól do Spraw Bezpieczeństwa przy współpracy z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przemocy w Rodzinie działającym w Sosnowcu. Był to kolejny program profilaktyczny, ponieważ kilka dni wcześniej w „Siedemnastce” uczniowie tym razem szkoły podstawowej, wzięli udział w warsztatach pod nazwą „Mam Hobby”.
Uczestniczący w spotkaniu Artysta – Performers na oczach młodej publiczności zmieniając się w żywą rzeźbę, opowiadał o sztuce, teatrze, alpinizmie i podróżach.Uczniowie mieli okazję przekonać się, że pasja może być sposobem na własny rozwój, szczęście i zadowolenie z życia.

W programie było dużo muzyki, zdjęć i ciekawych filmów. Przedstawienie zachęcało widzów do poszukiwania i rozwijania swoich pasji i zainteresowań, a co za tym idzie stanowiło pozytywną profilaktykę uzależnień poprzez nacisk na kształtowanie pozytywnych wzorców.

Informację nadesłała Iwona Bartczak, nauczyciel w Zespole Szkół nr 1 w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress