152 projekty w Budżecie Obywatelskim w Sosnowcu

2016-06-09

152 projekty na łączna kwotę 20 milionów złotych złożyli w tym roku sosnowiczanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Teraz nadszedł czas na weryfikację złożonych projektów.

W trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy sosnowca mają do rozdysponowania siedem milionów złotych.  W tym roku w ramach projektu miasto zostało podzielone na dwie strefy: Strefę Edukacji i Lokalne Strefy Konsultacyjne.

 Pod hasłem Lokalne Strefy Konsultacyjne kryje się podział miasta na 17 mniejszych stref. Mieszkańcy będą mogli oddać głos na projekt, który przypisany jest do ich strefy, jak również na projekt znajdujący się poza ich miejscem zamieszkania. Pozostawiamy mieszkańcom dowolność wyboru, do rozdysponowania mamy 5 mln zł.

– tłumaczy Joanna Grabarczyk z Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta.

Podobnie sytuacja bezie wyglądać w Strefie Edukacji  gdzie mieszkańcy będą mogli głosować na wybrany przez siebie projekt niezależnie, gdzie będzie zlokalizowany. W tym przypadku środki zostały podzielone na projekty związane ze szkołami (1,4 mln zł) i z przedszkolami (600 tys. zł).

To wynik analizy z dwóch poprzednich edycji naszego BO. Przedszkola z racji mniejszej liczby podopiecznych nie były w stanie wygrać w głosowaniu z projektami znajdującymi się na terenie szkół.

 – wyjaśnia Piotr Deląg z Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta.

Ilość projektowi pomysłów jakie napłynęły w tym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego pozytywnie ocenia prezydent miasta, Arkadiusz Chęciński.

Mamy takie perełki jak magiczny labirynt, rowerowe miasteczka komunikacyjne, magiczny dywan, tor rowerowy czy wodny plac zabaw. Nie brakuje również sprawdzonych już pomysłów, są projekty dotyczące m.in.: pikników rodzinnych, rewitalizacji skwerów, renowacji brzegu Przemszy, ścieżek rowerowych, odnowy ulic czy budowy wybiegów dla psów.

 – mówi prezydent.

Przed urzędnikami zajmującymi się Budżetem Obywatelskim w sosnowcu szykuje się okres wytężonej pracy, nadszedł bowiem czas przeznaczony na weryfikację merytoryczną złożonych projektów.

 Do końca sierpnia urzędnicy sprawdzą czy możliwa jest realizacja zadań. Na przełomie września i października mieszkańcy spotkają się podczas Forum Mieszkańców, by prezentować swoje pomysły i porozumiewać się w sprawie ewentualnej współpracy.

-informuje sosnowiecki magistrat.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress