Zielone Pracownie powstały w będzińskich szkołach

2016-06-24

W trzech będzińskich szkołach dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach powstały „Zielone Pracownie”.

Dzięki temu trzy szkoły wzbogaciły się o multimedialne pracownie gdzie te lekcje wyglądają zupełnie inaczej, to nie jest już tylko sucha teoria, ale przede wszystkim praktyczne doświadczenia gdzie mam nadzieje młodym adeptom będzie łatwiej zrozumieć procesy, które zachodzą w przyrodzie.

- mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Do konkursu polegającego na zaprojektowaniu eko-pracowni zgłosiło się ponad 50 szkół, pozytywną opinię uzyskały 24 projekty na ogólną kwotę ponad 780 tys. zł.

Pracownie to zarówno dla nauczycieli, ale przede wszystkim uczniów wielka przygoda. To jest takie pierwsze zetknięcie z ekologią, szeroko rozumianą przyrodą.

-komentuje Agnieszka Kostempska, zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiG Ww Katowicach.

Wśród zwycięskich projektów znalazł się między innymi ten przygotowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Będzinie. Nowoczesny sprzęt multimedialny, w tym interaktywne tablice oraz zestawy do doświadczeń chemicznych to zaledwie część tego co znajdziemy w eko-pracowniach.

Z  możliwości przeprowadzania doświadczeni na nowoczesnym sprzęcie badawczym skorzystają również uczniowie z Miejskiego Zespołu Szkół nr 1 w Będzinie, którzy podczas lekcji pokazowej zaprosili gości do uczestnictwa w doświadczeniach.

Ostatnią szkołą w której powstała Zielona Pracownia jest Gimnazjum nr 1 w Będzinie. Eko-pracownia znajdująca się w Gimnazjum nr 1 może pochwalić się naprawdę wyjątkowym sprzętem, to właśnie tu trafiła drukarka 3D.

Tak nowocześnie wyposażone pracownie dadzą uczniom będzińskich szkól możliwość poznania siata nie tylko za pomocą podręczników, dzięki doświadczeniom i eksperymentom młodzi adepci nauki będą poznawać fascynujący świat przyrody.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress