500 + – najpopularniejsze błędy we wnioskach

2016-06-01

Jak poinformował dziś sosnowiecki magistrat aż 90% wniosków złożonych w ramach programu 500 +, które zostały wysłane pocztą lub drogą elektroniczną zawiera błędy.

Wypłata świadczeń jest realizowana na bieżąco, tylko znaczna część tych wniosków ma błędy formalne, które uniemożliwiają wypłatę tych pieniędzy.

- mówi Anna Jedynak, wiceprezydent Sosnowca.

 

Najczęstsze błędy to :

  • brak wskazanego adresu zamieszkania wnioskodawcy,
  • błędnie określony skład rodziny,
  • brak deklaracji dotyczącej przebywania wnioskodawcy i członków rodziny poza granicami kraju,
  • niewłaściwe dane w tabelach dotyczących pierwszego dziecka i kolejnych,
  • złożenie przez jedną osobę kilku wniosków.

Błędnie złożony wniosek skutkuje wydłużeniem czasu postępowania, a co za tym idzie odwleka w czasie wydanie decyzji o przyznaniu świadczenia.

Niestety takie drobne rzeczy powodują, że wnioskodawcę trzeba wezwać do uzupełnienia. Mam nadzieję, że wynika to z tego, że jest to pierwszy raz, że czerwiec już będzie sprawniejszy.

- wyjaśnia Anna Jedynak.

Do ostatniego maja na terenie Sosnowca złożono 8844 wniosków o przyznanie świadczenia 500+, do tej pory miasto wydało ponad 4 tysiące decyzji w tej sprawie. Liczba dzieci uwzględnionych we wszystkich złożonych wnioskach wynosi ponad 11 tysięcy. Do końca maja na realizację świadczeń przyznawanych w ramach rządowego programu miasto wydało 2 845 550 złotych.

Przypominam, że do czerwca należy te wnioski złożyć, żeby uzyskać środki za kwiecień, maj i czerwiec bo potem będą już świadczenia wypłacone od tego miesiąca, za który miesiąc składa się wniosek.

-przypomina wiceprezydent Sosnowca.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress