Aktywuj się!

2016-06-10

W ubiegłym roku z inicjatywy Stowarzyszenia Civitas w Dąbrowie Górniczej ruszył międzypokoleniowy projekt Aktywuj się.

Naszym celem było aktywowanie do wspólnego działania zarówno młodzież jak i seniorów i w ramach tego projektu zrobili oni mnóstwo rzeczy. Były dwa pikniki w naszym Klubie Aktywuj się na Łęknicach. Drugą ważną rzeczą było spotkanie z radnymi, którzy zadeklarowali się, że będą bardziej dostępni dla mieszkańców.

- mówi Michalina Lulek wiceprezes Stowarzyszenia Civitas.

Kluczowym założeniem całego projektu było stworzenie miejskiego przewodnika, który dostępny jest w dwóch wersjach. 

To mapa interaktywna w formie strony internetowej oraz mapa drukowana na której uczestnicy stworzyli 4 ścieżki dedykowane różnym grupom mieszkańców.

- wyjaśnia Alicja Kowalska, prezes Fundacji Civitas.

Przewodnik „Aktywuj się” został oficjalnie zaprezentowany podczas konferencji podsumowującej miniony rok. Uczestników projektu postanowiliśmy zapytać jak oceniają ostatnie 12 miesięcy.

Cały rok wspaniały spotkań, wyjazdów, aktywności przeróżnych, niesamowitej kreatywności, jestem zachwycona i nie wyobrażam sobie teraz dalszego życia bez następnych programów Aktywuj się.

- ocenia Anna, mieszkanka Dąbrowy Górniczej.

Równie dobrze projekt oceniają licealiści z dąbrowskich szkół.

To był bardzo aktywny rok, przełamaliśmy stereotypy, nie spodziewałam się, że ze starszymi ludźmi można tak fajnie spędzać czas, te wszystkie wyjazdy, dwudniowe, trzydniowe ta cała integracja  to był na prawdę wspaniały rok.

-komentuje Magda, dąbrowska licealistka.

Projekty międzypokoleniowe takie jak projekt „Aktywuj się” Stowarzyszenia Civiats pokazują, że w wielu przypadkach wiek potrafi być kwestią drugorzędną, a wspólny cel potrafi zbliżyć do siebie zupełnie różne osoby.

Mapę interaktywną znajdziecie tutaj.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress