Bezpieczne wakacje

2016-06-22

Już w piątek zakończenie roku szkolnego, wraz z którym rozpoczną się wakacje. Piękna pogoda, podróże, relaks na plaży i długo wyczekiwany odpoczynek, właśnie tak dla wielu z nas będą wyglądać najbliższe tygodnie. Wypoczywając nad wodą pamiętajmy jednak o swoim bezpieczeństwie.

Wiadomo, że większość z nas jeżeli jest fajna pogoda, jest ciepło, świeci słońce szuka tego wypoczynku nad wodą, nad rzekami, jeziorami. Tutaj apel nasz policyjny do tego aby zachowywać się w sposób rozsądny nad zbiornikami wodnymi, apelujemy o to by ludzie nie korzystali z kąpieli po spożyciu alkoholu. Alkohol plus woda to bardzo groźne połączenie.

-mówi podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Korzystając z uroków wakacji wypoczywajmy tylko na strzeżonych plażach. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona.

Najbezpieczniej jest używać kąpieli w miejscach do tego przeznaczonych, na kąpieliskach strzeżonych, bardzo dużo jest takich miejsc w naszym województwie, dlatego warto jest takie kąpieliskach brać pod uwagę. Trzeba mieć bardzo duży respekt do wody ponieważ to jest żywioł. 

-wyjaśnia Magdalena Marszałek, wiceprezes WOPR w Będzinie.

Kąpiel w miejscu do tego zabronionym może zakończyć się tragicznie.

Tydzień temu mieliśmy bardzo przykre zdarzenie, 32-latek mieszkaniec Siemianowic Ślaskich na zalewie w Rogoźniku tak niefortunnie wskoczył do wody, że złamał kręgosłup. Mogę tutaj dodać, ze mężczyzna skakał w miejscu gdzie jest niedozwolona kąpiel.

-relacjonuje podkom. Paweł Łotocki.

Nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas, a udane wakacje to takie z których wróciliśmy wypoczęci, w pełni zdrowi i bagażem wspaniałych wspomnień.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress