Brutalny napad na małżeństwo – sprawcy trafili do aresztu

2016-06-13

Pod koniec kwietnia w Sosnowcu doszło do bardzo brutalnego napadu. Śpiących w domu małżonków zaatakowało dwóch młodych mężczyzn. Oprawcy skatowali swoje ofiary, nie zważając na to, że bity mężczyzna był osobą niepełnosprawną.

Oprawcy chcąc „przekonać” małżeństwo do oddania kosztowności i pieniędzy bili ofiary młotkiem.

To przestępstwo szczególnie zapadło w pamięć wszystkim policjantom z dwóch powodów. Po pierwsze na śpiących 62-letnią kobietę i 69-letniego mężczyznę napadło w ich własnym domu dwóch młodych mężczyzn, którzy podczas napadu byli bardzo brutalni. Po drugie pokrzywdzony mężczyzna był osobą niepełnosprawną. W zdobycie informacji w tej sprawie wielu policjantów włożyło bardzo wiele wysiłku, które to jednak starania wreszcie przyniosły zamierzony efekt. Obaj sprawcy zostali zatrzymani. Mają po 19-lat i obaj są mieszkańcami Sosnowca.

- informuje Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

Policjanci ustalili, że młodociani przestępcy do domu małżeństwa weszli nie pierwszy raz.

Przy poprzedniej „wizycie” udało im się niepostrzeżenie ukraść pieniądze i dokumenty, natomiast podczas brutalnego napadu ich łupem padły różne przedmioty o łącznej wartości niespełna 600 zł.

- podaje KMP w Sosnowcu.

Obu sprawcom przedstawiono zarzuty. Również w stosunku do obu Sąd Rejonowy w Sosnowcu zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Za rozbój i narażenie pokrzywdzonych na ciężkie uszkodzenie ciała, zatrzymanym może grozić nawet do 12 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress