Certyfikat dla Zespołu Szkół nr 1

2016-06-14

Zespół Szkół nr 1, w skład którego wchodzi Sportowa Szkoła Podstawowa nr 17 i Gimnazjum nr 17, został uhonorowany Certyfikatem Społecznie Zaangażowanej Placówki za udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej zorganizowanej przez UNICEF.

Akcja pod nazwą” Mali uczniowie idą do szkoły” przebiegała w trzech etapach. W pierwszej części zorganizowano zajęcia edukacyjne, w trakcie których uczniowie zostali zapoznani z sytuacją dzieci w Mali. W klasach przeprowadzono poganki na temat najbiedniejszych krajów Afryki, a zwłaszcza w Mali. Uczniowie zobaczyli również filmy, z których dowiedzieli się, jak żyją ich afrykańscy rówieśnicy oraz jak mogą im pomóc.
Kolejnym etapem przeprowadzonej akcji było przygotowanie przez uczniów własnych książeczek w dowolnej formie i technice, które później zostały przekazane na kiermasz, z którego dochód został przeznaczony w całości na wsparcie działań UNICEF-u.
Etapem podsumowującym akcję była specjalnie zorganizowana impreza pod nazwą „ Dzień Książki dla Afryki”.

Uczniowie „Siedemnastki” biorą obecnie udział w kolejnej kampanii edukacyjnej .Tym razem uczestniczą w akcji „Prawa dziecka a problemy współczesnego świata”, a swą pomoc będą kierować do swoich rówieśników w Gwatemali.

Informację nadesłała Iwona Bartczak z Zespołu Szkół nr 1 w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress