Czy Zarząd Powiatu Będzińskiego popełnił przestępstwo? Prokuratura otrzymała zawiadomienie

2016-06-07

Czy Zarząd Powiatu Będzińskiego popełnił przestępstwo? Zawiadomienie w tej sprawie trafiło do Prokuratury Rejonowej w Będzinie. Chodzi o głośną sprawę likwidacji kilku oddziałów będzińskiego szpitala.

Od dwóch lat nie jestem już radnym, ale to nie oznacza, że jestem ślepy na to co się dzieje w powiecie będzińskim. Myślę, że to zawiadomienie to jest już ostatnia deska ratunku dla mieszkańców Będzina.

-komentuje Adam Szydłowski, były radny powiatu będzińskiego.

Zdaniem Adama Szydłowskiego likwidacja szpitalnych oddziałów naraziła mieszkańców na bezpośrednie zagrożenie ich zdrowia i życia.

Zawiadomienie dotyczy tego co słyszę od mieszkańców. Tego, że w 2016 roku Będzin tarci tak naprawdę szpital. Propozycja i pomysł na to by ludzie jeździli sobie tramwajem jest bardzo fajna dla osób zdrowych, ale przypominam, że szpital i miejsce gdzie udzielana jest pomoc jest szczególnie nakierowana na osoby, które mają schorzenia i są po prostu osobami chorymi.

-wyjaśnia Adam Szydłowski.

Zawiadomienie złożone w będzińskiej prokuraturze skierowane jest przeciwko konkretnym osobom.

Przeciwko całemu zarządowi, począwszy od Pana starosty Arkadiusza Watoły poprzez cały Zarząd Starostwa Powiatowego. Są to osoby, które podejmowały decyzję tak naprawdę bez żadnych konsultacji.  

-mówi Adam Szydłowski.

Na chwile obecną Starostwo Powiatowe w Będzinie nie chce komentować sprawy i czeka na wyniki pracy organów ścigania. Złożone w Będzinie zawiadomienie zostało przekazane Prokuraturze Okręgowej w Katowicach. To tam podjęta zostanie decyzja, która prokuratura rejonowa będzie tę sprawę prowadzić.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress