Dąbrowa zwalnia z opłat za śmieci

2016-06-23

Jesteś mieszkańcem Dąbrowy Górniczej i posiadasz Kartę Dużej Rodziny? Jeśli tak to już od lipca możesz skorzystać ze zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Jak ubiegać się o zwolnienie z opłaty? Wystarczy złożyć nową deklarację w Miejskim Zakładzie Gospodarowania Odpadami lub innym gminnym punkcie.

Aby móc ubiegać się o zwolnienie rodzina posiadająca taką kartę i zamieszkująca w zabudowie jednorodzinnej musi złożyć nową deklarację (część A i D) osobiście w Miejskim Zakładzie Gospodarowania Odpadami, w gminnych punktach, na stanowisku nr 19 w urzędzie miejskim, bądź wysłać pocztą na adres Miejski Zakład Gospodarowania Odpadami, Al. J. Piłsudskiego 34 c, 41-303 Dąbrowa Górnicza.

Rodzina zamieszkująca w zabudowie wielolokalowej musi zgłosić fakt posiadania karty u zarządcy nieruchomości. W obu przypadkach rodzina posiadająca Kartę jest zobligowana do przedłożenia jej oryginału (do wglądu) celem udokumentowania zasadności zwolnienia.

-informuje dąbrowski magistrat.

Nowe druki deklaracji dostępne będą od 1 lipca br. na stronie internetowej Miejskiego Zakładu Gospodarowania Odpadami www.mzgodg.pl, w siedzibie Urzędu Miejskiego na stanowisku nr 19, jak również w punktach GCZO i GPZON zlokalizowanych przy Al. J. Piłsudskiego 28A, ul. Szałasowizna 7, Al. Zwycięstwa 27B oraz ul. Głównej 144B.

Zmiany wchodzą w życie na podstawie przyjętych w marcu i maju 2016r. uchwał Rady Miejskiej w sprawie określenia metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki takiej opłaty oraz stawki za pojemnik o określonej pojemności oraz w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi Miejski Zakład Gospodarowania Odpadami.

- przekazuje UM w Dąbrowie Górniczej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress