Dni Będzina 2016

2016-06-14

Plejada gwiazd i dwa dni niezapomnianych koncertów, tak w skrócie można opisać tegoroczne Dni Będzina.

Jest świetna pogoda, świetni artyści, mnóstwo zabawy, mnóstwo gier, zabaw, konkursów i dla młodszych i dla starszych.

- mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Podobnie jak w ubiegłym roku Park na Dolnej Syberce przyciągnął prawdziwe tłumy. W minione weekend Będzin odwiedziły tysiące osób liczących na świetną zabawę. Pierwszy dzień koncertów otworzył występ zespołu Ścigani. Następnie na scenie pojawiła się Sarsa oraz zespół Brathanki, który od niemal 20 lat wykonuję muzykę będącą połączeniem folku, popu i rocka.

Wszystko chyba dopisało, publiczność i pogoda i reakcje. Ogólnie będę bardzo dobrze i ciepło wspominać Będzin i Dni Będzina. Mam nadzieję, że jeszcze się tu kiedyś zobaczymy i usłyszymy.

- komentuje Agnieszka Dyk z zespołu Brathanki.

W sobotni wieczór tuż po Brathankach będzińską scenę opanował niezwykle energetyczny Afromental. Publiczność była zachwycona. Tuż po zakończeniu koncertu Afromental, prezydent Będzina Łukasz Komoniewski wspólnym odliczaniem zaprosił publiczność do obejrzenia zapierającego dech w piersiach pokazu sztucznych ogni.

Niedziela w Będzinie była równie emocjonująca i to nie tylko za sprawą Euro 2016, ponieważ w parku na Dolnej Syberce na mieszkańców Zagłębia czekała kolejna dawka świetnej muzyki. Pierwsze utwory wykonał zespól Big Będzin Band. Tuż po nich na scenie pojawiła się  Marika.

Przede wszystkim zagraliśmy nową płytę, z poprzednich czterech płyt zagraliśmy raptem trzy utwory, ale ponieważ ten ostatni album jest wciąż świeżą sprawą i jeszcze go wszędzie nie pokazaliśmy to stawiamy głównie na premierowe piosenki.

-wyjaśnia Marika, wokalistka.

Po koncercie Mariki będzińską sceną zawładnęła muzyka rockowa w wykonaniu Braci. Zwieńczeniem dwudniowej zabawy był koncert jednego z najpopularniejszych polskich wokalistów, cieszącego się niesłabnącą popularnością od wielu lat Andrzeja Piasecznego.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress