Dni Będzina na sportowo

2016-06-13

Jak co roku Dni Będzina nie upłynęły tylko pod znakiem licznych koncertów i wspólnej zabawy na Dolnej Syberce, tradycyjnie miasto postawiło również na sportową rywalizację i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Jest to kolejny dowód na to, że Będzin stawia na sport i rekreację. Z okazji tegorocznych Dni Miasta przygotowaliśmy na prawdę dużo atrakcji.

- mówi Łukasz Dytko z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Będzinie.

Dni Będzina na sportowo rozpoczęły się od trzech nocnych maratonów. Boiska znajdujące się przy Szkole Podstawowej nr 11 podobnie jak w ubiegłym roku stały się areną koszykarskich zmagań. Nie zabrakło również turnieju skierowanego dla fanów piłki nożnej. Specjalnie z myślą o kobietach zorganizowany został natomiast nocny maraton zumby.

Zumba od kilku lat rozwija się coraz bardziej, coraz więcej osób chodzi na takie zajęcia, wszyscy się super bawią, spalają mnóstwo energii przy okazji ćwicząc.

- komentuje Magdalena Gibki, instruktorka Zumby.

Również w sobotę i niedzielę na boiskach OSiR odbywały się pełne sportowej rywalizacji turnieje.

Sobota to turniej tenisa ziemnego, turniej piłki siatkowej, a także turniej piłki nożnej miejskich spółek komunalnych. Zakończymy w niedzielę, turniejem piłki nożnej Old Boy-ów, a także zmaganiami piłkarskimi Żaków.

-wymienia Łukasz Dytko.

Pojedynek pomiędzy miejskimi spółkami komunalnymi był bardzo zacięty. Ostatecznie najlepszą drużyną okazała się drużyna Interpromexu. Równie dużo emocji zaserwował nam Turniej Finałowy Mistrzostw Śląska Kadetów w Piłce Siatkowej Plażowej, w którym rywalizowały również „dwójki” z Będzina.

Faworyci to Górnik Radlin i być może gospodarze MKS Będzin. Poziom bardzo dobry na tę porę. Myślę, że z tych par będą nawet medaliści Mistrzostw Polski Kadetów.

- ocenia Wiesław Cieślik, sędzia główny PZPS.

To jednak nie koniec sportowych emocji w naszym mieście, już od poniedziałku w Parku na Dolnej Syberce będziemy mogli obejrzeć piłkarskie zmagania w ramach Euro 2016.

Od poniedziałku ruszamy ze specjalnym miejscem gdzie wspólnie będziemy mogli oglądać mecze na żywo właśnie z Euro 2016. Myślę, że to się wkomponowuje w całość wydarzeń, które rozpoczęły Dni Miasta, a będą jeszcze trwały przez kilka ładnych tygodni.

- komentuje Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Dokładny terminarz  Mistrzostw Piłkarskich i wspólnego oglądania meczów na żywo w będzińskim parku znajdziecie na stronie Urzędu Miejskiego w Będzinie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress