Do Muzy powracają filmy

2016-06-03

Po ponad 10 latach do budynku sosnowieckiej Muzy powrócą filmy, miasto postanowiło odbudować tradycje tej przestrzeni i na dwa dni w miesiącu oddać salę filmowcom.

To co obiecaliśmy realizujemy, za prawie 300 tysięcy złotych kupiliśmy bardzo dobry sprzęt. 

-mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Od bieżącego miesiąca w Muzie otworzy się przestrzeń filmowa. Oznacza to, że nie będzie tu kina repertuarowego, ale eventy, spotkania i przeglądy filmów.

Te wydarzenia będą się koncentrowały wokół kina, zawsze będzie im towarzyszyła jakaś forma projekcji kinowej, ale nie będzie to typowy seans filmowy, to będą akcje, działania obudowane spotkaniami z twórcami, warsztatami, koncertami muzycznymi.

-wyjaśnia dr Anita Skwara, animatorka seansów filmowych w Muzie.

Sosnowiecka Muza przez lata była jednym z najchętniej odwiedzanych kin w naszym regionie. Po kompleksowym remoncie zakończonym w ubiegłym roku oczywiste było, że seanse powrócą do tego miejsca. Inauguracja filmowych spotkań w Muzie odbędzie się 9 czerwca, a bohaterką wieczoru będzie Pola Negri.

Pola Negri posłużyłam nam jako coś w postaci ikony kina. Jak wiadomo ma ona w swojej biografii, krótki co prawda, ale istotny epizod sosnowiecki. Po za tym ona symbolizuje to wszystko co istotnego działo się w kinie w latach dwudziestych.

- komentuje dr Anita Skwara.

W całej inicjatywie chodzi o to, żeby przypomnieć publiczności o tym, że w Muzie przez dziesięciolecia funkcjonowało kino.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress