Dzień Akademicki w Koperniku

2016-06-08

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie odbył się Dzień Akademicki. Taka inicjatywa została podjęta w szkole po raz pierwszy i okazała się sporym sukcesem.

Mamy nadzieję, że nasza szkoła stanie się takim pomostem między liceum a uczelnią, że powozili naszym uczniom, którzy zdają bardzo dużo przedmiotów rozszerzonych na maturze zaadoptować się do warunków panujących na uczelni.

-wyjaśnia Ewa Stopa, wicedyrektor I LO im. Mikołaja Kopernika w Będzinie.

W ramach Dnia Akademickiego do Kopernika zjechali się przedstawiciele z uczelni wyższych działających w naszym regionie.

Według mnie to jest bardzo dobra inicjatywa ponieważ możemy zapoznać się z ofertą uczelni wyższych, które są w pobliżu naszej szkoły i potem możemy spokojniej myśleć o dalszej drodze naszego wykształcenia.

-ocenia Wojciech Stobierski, uczeń I LO w Będzinie.

To jednak nie wszystko, dodatkowo licealiści mogli wziąć udział ciekawych warsztatach. Podczas jednych z zajęć studenci informatyki stosowanej wyjaśniali w jaki sposób zaprogramować robota.

Z naszej strony uczniowie mogą dowiedzieć się jak działają roboty, mogą dowiedzieć się jak programować te roboty za pomocą aplikacji jak i samego kodu oraz zgłębić to czym zajmujemy się na uczelni. 

- tłumaczy Adrian Rupala, student Uniwersytetu Śląskiego.

W ramach warsztatów zorganizowanych przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach uczniowie mogli puścić wodze fantazji i zabawić się w projektantów.

Na dzisiejszych zajęciach będziemy zajmować się projektowanie kostiumografii do filmu Sience Fiction, chce rozbudzić trochę kreatywność w młodych ludziach i pokazać, że nie ma granic w projektowaniu.

- mówi Magdalena Kowalczyk, absolwentka Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

Poza warsztatami licealiści uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez doktorów i profesorów uczelni wyższych.

Uważa, że takie wykłady są super, często mamy wyjścia z naszej szkoły na takie wykłady w ramach współpracy z wyższymi uczelniami. Myślę, że jest to dla nas dobre przygotowanie do matury, więc to jest bardzo wartościowe pod tym względem.

- komentuje Maciej Tadej,  uczeń I LO w Będzinie.

Dzień Akademicki to inicjatywa, która w ciekawy sposób wspiera uczniów szkół średnich w wyborze dalszego kierunku kształcenia. Jak mogliśmy się przekonać oferta edukacyjna w naszym regionie jest bardzo szeroka, dlatego każdy absolwent znajdzie coś interesującego.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress