Gimnazjum nr 17 w Sosnowcu Ambasadorem Filharmonii Śląskiej w Katowicach

2016-06-23

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 jako jedyni spośród uczniów sosnowieckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zostali zakwalifikowani do udziału w projekcie F.A.M.A. i tym samym znaleźli się w gronie dziesięciu szkół z województwa śląskiego, które walczyły o zaszczytny tytuł Ambasadora Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach.

F.A.M.A., czyli Filharmoniczne Ambasady Muzycznej Aktywności to platforma współpracy pomiędzy instytucją kultury a placówkami oświatowymi. Ambasadorzy (uczniowie) w ramach projektu F.A.M.A. partycypowali w zajęciach poszerzających wiedzę z obszaru muzyki i kultury, zdobywali umiejętności zawodowe i społeczne oraz promowali działalność Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego na terenie szkoły – Partnera Projektu. Zajęcia warsztatowe odbywały się cyklicznie od października 2015 roku.
28 kwietnia uczniowie realizujący projekt F.A.M.A. mieli niebywałą okazję spotkać się i porozmawiać ze światowej sławy dyrygentem, maestro Piotrem Gajewskim. Efektem tego spotkania był wywiad , zamieszczony na stronie internetowej Filharmonii Śląskiej. Zespół Szkól nr 1 został uhonorowany wyróżnieniem, jako jedna z trzech szkół , których zapis wywiadu okazał się najlepszy.

Zwieńczeniem projektu F.A.M.A. było zadanie konkursowe , polegające na stworzeniu prezentacji lub nakręceniu filmu na temat „Filharmonia – przestrzeń oswojona”. 2 czerwca na uroczystej gali rozstrzygnięto konkurs i przyznano uczestnikom zaszczytne certyfikaty Ambasadora Filharmonii Śląskiej.

W projekcie uczestniczyli uczniowie z klasy I a gimnazjum: Sebastian Banaś, Patryk Rok, Adrian Wieliński oraz uczennice z klasy II a gimnazjum: Klaudia Bazyl, Martyna Ciszewska, Katarzyna Gołębiewska, Klaudia Kupich (lider grupy), Klaudia Małota i Wiktoria Wójcik. Koordynatorem projektu na terenie szkoły była pani Iwona Bartczak.
Szczegóły projektu oraz efekty pracy uczniów są dostępne na stronie internetowej filharmonii.

Informację nadesłała Iwona Bartczak z Zespołu Szkół nr 1 w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress