Mieszkania w Dąbrowie z bonifikatą

2016-06-02

Z końcem czerwca miała przestać obowiązywać uchwała Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej umożliwiająca wykup mieszkania komunalnego z 90% bonifikatą. Podczas majowej sesji radni postanowili przedłużyć najemcom taką możliwość.

Za podjęciem uchwały zagłosowało 20 radnych, nikt nie był przeciw i nikt nie wstrzymał się od głosu. Decyzją radnych wykup mieszkań z bonifikatą będzie możliwy do koń 2017 roku.

Jakie warunki trzeba spełnić by móc wykupić mieszkanie komunalne za 10% jego wartości? Jak czytamy w uchwale taką możliwość będą miały osoby, które nie zwlekają z opłatami z tytułu najmu na dzień złożenia wniosku i zwarcia umowy sprzedaży.

Bonifikata nie obejmie tych najemców, którzy w terminie trzech lat przed złożeniem wniosku skorzystali z umorzenia należności czynszowych. Skorzystać będą mogli jednak ci najemcy, którzy zwrócą umorzone należności. Z wykupu wyłączone są mieszkania, które są lub mogą zostać przeznaczone na lokale socjalne i tymczasowe pomieszczenia, a także znajdujące się w budynkach wybudowanych po 1990 r.

-informuje dąbrowski magistrat.

Nowa uchwała będzie obowiązywać od 1 lipca 2016 r. do 31 grudnia 2017 r. Wnioski o wykup można składać w Urzędzie Miejskim.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress