Mieszkanka Sławkowa podszywała się pod pracownika administracji

2016-06-15

50-letnia mieszkanka Sławkowa podszywając się pod pracownika administracji wyłudzała pieniądze od niczego nieświadomych ludzi. Po kilku miesiącach śledztwa kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy policji.

Nieuczciwą kobietę zatrzymali Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji II. Mieszkankę Sławkowa zdradziły odciski palców pozostawione na miejscu zdarzenia.

Policjanci z Komisariatu Policji II w Sosnowcu, prowadzili postępowanie w sprawie oszustwa dokonanego na szkodę mieszkanki dzielnicy Pogoń. W grudniu zeszłego roku do drzwi jej mieszkania zapukała kobieta w średnim wieku i podając się za pracownicę administracji nakłoniła ją do wymiany kuchenki gazowej. Twierdziła, że ponad połowa kosztów wymiany zostanie pokryta z funduszu remontowego spółdzielni, a pozostałą część w gotówce, zainkasowała od lokatorki.

- informuje Komenda Miejska Policji w Sosnowcu.

Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że została oszukana, całe zajście zgłosiła policji.

Na miejscu zdarzenia zabezpieczono odciski linii papilarnych, które zgodnie z procedurą sprawdzono w policyjnej bazie. Jak się okazało, jej odciski figurowały w policyjnym systemie i należały do mieszkanki Sławkowa. Kobietę zatrzymano i usłyszała zarzuty. Śledczy ustalili, że oszustwo dokonane na Pogoni jest jednym z wielu, jakich 60-latka dopuściła się w Sosnowcu.

-dodają policjanci.

Sprawa jest rozwojowa, jak ustalili śledczy kobieta była już w przeszłości karana za podobne przestępstwa. Oszustce grozi do 8 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress