Noc Bibliotek 2016

2016-06-06

Ponad 1000 bibliotek w całej Polsce zaangażowało się w II Noc Bibliotek. Na mapie placówek, które włączyły się w tegoroczną akcję nie mogło zabraknąć będzińskiej książnicy.

W ubiegłym roku ponad 600 placówek bibliotecznych przestąpiło do tego projektu, w tym również i nasza. Dzisiaj 4 czerwca kolejna edycja, również uczestniczymy w tej edycji. Nasi goście będą mogli w niecodzienny sposób poznać ofertę kulturalno-edukacyjną naszej biblioteki. 

-mówi Daria Paterek, wiceprezydent Będzina.

Będzińska Noc Bibliotek wystartowała o godzinie 17.00, na początek zebrani goście mogli wysłuchać fragmentów felietonów czytanych przez zaproszonych gości.

Oczywiście byliśmy ograniczeni kilkoma tytułami i autorami. Wybraliśmy Stefanię grodzieńską, Maćka Sztura, wybraliśmy Marię Czubaszek i inne nazwiska, które są bardzo znane na rynku czytelniczym.

-komentuje Alina Dominuk-Majeranek.

Po felietonowej uczcie na scenie pojawiła się Wiktoria Szumiata. Młoda poetka z Będzina opowiedziała o swojej debiutanckiej książce „Pod Wiatr”.

Do wydania książki przygotowywałam się bardzo długo, bo łącznie chyba trzy lata, przez ten cały czas pisałam nowe wiersze na różne tematy. Jak już miałam około 30 wierszy zaczęłam się zastanawiać gdzie mogę wydać książkę i od kilku lat jestem w Grupie Literycznej „Na Krechę” i tam właśnie wydałam swoją książkę, miałam tam również spotkania promocyjne. 

-opowiada Wiktoria Szumiata, młoda poetka.

Główną atrakcją wieczorowej imprezy w bibliotece był koncert zatytułowany „Pytania do Życia”.

Będziemy mogli za chwilę wysłuchać pięknego koncertu Grzegorza Majzla. Myślę, że to jest wielkie wydarzenie, wydarzenie z okazji 70-lecia naszej biblioteki oraz Nocy Bibliotek.

-ocenia Krzysztof Malczewski, dyrektor MiPBP w Będzinie.

Na będzińskiej nocy bibliotek pojawił się olimpijczyk Mateusz Ligocki, bohater jednej z piosenek Grzegorza Majzla.

Gdy tylko dowiedziałem się, że Grzegorz będzie uczestniczył w takim doniosłym wydarzeniu posprawdzałem sobie to i zobaczyłem, że oprócz koncertu Grzegorza będzie spora masa atrakcji dzisiejszego wieczoru w bibliotece w Będzinie. Cieszę się, że mogę wziąć w tym wydarzeniu udział i razem z Wami świętować siedemdziesiątą rocznicę biblioteki.

- wyjaśnia Mateusz Ligocki, polski snowboardzista, olimpijczyk.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury. Tegoroczna edycja wydarzenia była w naszym mieście świetną okazją do świętowania 70-lecia będzińskiej biblioteki.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress