Noc z dreszczykiem w bibliotece

2016-06-03

Dąbrowska biblioteka znów otworzy swoje drzwi w godzinach nocno-wieczornych. Tym razem będzie to impreza z dreszczykiem emocji, bo motywem przewodnim dąbrowskiej Nocy Bibliotek będą kryminały.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury, miejsca z bogatą ofertą kulturalną, z których zasobów warto korzystać. Miejsce otwarte na świat i bezpłatne. A przede wszystkim biblioteka to miejsce wiedzy, rozrywki i edukacji dla wszystkich.

4 czerwca biblioteka porwie czytelników w świat kryminałów i dobrej zabawy. Początek o 18.00 wraz z rejestracją uczestników, a już pół godziny później na sali audiowizualnej odbędzie się wykład kryminologa – Jolanty Krzyżaniak z Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Wydziału Studiów Społecznych w Gliwicach.

Wśród atrakcji pojawią się też m.in. gry planszowe i… literackie, kryminalne zagadki w postaci bibliotecznych „pokojów ucieczki” (escape rooms), które nawiązywać będą do lektur z Sherlockiem Holmesem, Panem Samochodzikiem i Danielem Sempere w tle.

Źródło: UM w Dąbrowie Górniczej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress