Ostatnia premiera w sezonie

2016-06-16

W najbliższą sobotę w Teatrze Dzieci Zagłębia odbędzie się ostania premiera w tym sezonie. Pokaz premierowy przedstawienia ”Trójka na głowie” rozpocznie się o godzinie 16.00, natomiast o godzinie 17.30 będziemy mogli spotkać się z Carstenem Brandauem, autorem sztuki oraz Thomasem Irmerem, przedstawicielem festiwalu KinderStücke w Mülheim.

Tego dnia odbędzie się również wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci w ramach konkursu plastycznego na ilustrację do książki wydanej w ramach projektu „Świat na głowie – Trójka na głowie”.

Carsten Brandau, niemiecki twórca literatury dla dzieci, zdobywca wielu nagród w dziedzinie dramaturgii, napisał sztukę dziwną, a nawet abstrakcyjną.
Bo czy w naszej, znanej nam na co dzień rzeczywistości, cały świat może stanąć na głowie? Odpowiedź jest oczywista – nie może! Ale w naszej sztuce wszystko toczy się na opak. Otóż niespodziewanie zostaje zaburzona naturalna kolejność liczb. Trójka wdziera się na scenę, a więzi łączące Jedynkę i Dwójkę, zostają zerwane. Co było wcześniej absolutnym porządkiem, staje się nagle chaosem, a to, co było prawdą, przemienia się w fałsz. Nic już nie jest takie jak było, a rozsypany świat staje na głowie.

Za zabawnymi perypetiami liczb ukrywa się opowieść o dziecięcych relacjach, przyjaźni i wzajemnej, braterskiej trosce. To bajka o zdobywaniu umiejętności liczenia, ale też o porządku świata i jego podważaniu, o wykluczeniu i walce o przynależność. Autor pomysłowo i z wyobraźnią podpowiada dzieciom, jak mogą zmieniać swój świat, rozwijać skrzydła i podążać za swoimi najskrytszymi marzeniami.

-czytamy na stronie UM w Będzinie.

Spektakl dla dzieci /czas trwania 1h (bez przerwy)/ bilety w cenie 20 zł
Autor: Carsten Brandau
Tłumaczenie: Iwona Nowacka
Scenografia: Bartholomäus Martin Kleppek
Muzyka: Laurenz Gemmer
Obsada: Joanna Rząp, Katarzyna Bała, Karina Arbrahamczyk-Zator
Projekt „Świat na głowie – Trójka na Głowie” to więcej niż spektakl. To wyjątkowe przedsięwzięcie – równolegle powstają dwa przedstawienia: w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie oraz Państwowym Teatrze Lalki „Tęcza” w Słupsku.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress