Platerańska Zumba

2016-06-21

W dniu 17 czerwca II L.O. im. Emilii Plater zorganizowało ” Maraton Zumby”, który cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Na nasze zaproszenie odpowiedziały sosnowieckie szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne oraz przedszkola.

Było to niezwykle udane przedsięwzięcie podczas, którego dzieci i młodzież pokazała jak można się bawić. Imprezę prowadziła Żaneta Ściwiarska-Nyga Instruktor Fitness, instruktor BOKWA® Fitness należąca do BOKWA team Polska, właściciel Centrum Tańca i Fitness.

Na zakończenie wśród uczestników rozlosowane zostały karnety do fitness klubu. Celem „Platerańskiej Zumby” jest propagowanie zdrowego stylu życia, aktywności ruchowej, popularyzacja zumby jako najprostszej formy tańca.

Zumba jest to taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Została opracowana przez tancerza i choreografa Alberto „Beto” Pereza w Kolumbii w latach 90 XX wieku, zawiera w sobie elementy tańca i aerobiku. Puchar Dyrektora II L.O. zdobyło Gimnazjum nr 16, które miało najwięcej uczniów

Informację nadesłała Sebastian Polaczkiewicz.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress