Półkolonie w Sosnowcu – ruszają zapisy

2016-06-14

Już w środę 15 lipca ruszą zapisy na półkolonie w Sosnowcu. Miasto przewidziało 8 turnusów, każdy z nich będzie trwał od poniedziałku do piątku. Koszt udziału w sosnowieckich półkoloniach to 200 złotych za turnus.

Fot: UM w Sosnowcu

Osoby zainteresowane zapisaniem swojej pociechy na półkolonie mogą to zrobić za pomocą elektronicznego systemu rejestracji on-line, który dostępny będzie na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sosnowcu – www.mosir.sosnowiec.pl.

 Głównym celem półkolonii jest zorganizowanie dzieciom przyjemnie spędzonego czasu poza nauką i szkołą. Pokazanie i zachęcenie do szeregu możliwości na aktywne i przyjemne spędzenie czasu poprzez, zmierzenie się z nowymi dyscyplinami sportowymi. Ułatwienie zawarcia nowych znajomości, integrowania się w grupie, a przede wszystkim stworzenie możliwości wypoczynku przed nadchodzącym, kolejnym rokiem szkolnym. Poza popularyzowaną aktywnością fizyczną, zaproponowane dla uczestników półkolonii zajęcia, mają również na celu naukę ważnych życiowych umiejętności, takich jak: współpraca w grupie, komunikacja, wzajemne poczucie wartości, asertywność, radzenie sobie z emocjami i stresem oraz poznania i przestrzegania zasad sportowej rywalizacji w duchu fair-play.

 – podkreśla Rafał Łydek, dyrektor sosnowieckiego MOSiR.

Każdy turnus będzie trwał pięć dni, półkolonie będą rozpoczynać się o godzinie 7:00 i potrwają do 16:00. W czasie tych godzin półkoloniści skorzystają z szerokiego wachlarza zajęć sportowo-rekreacyjnych organizowanych w obiektach MOSiR i na terenach im przyległych oraz w obiektach podmiotów zewnętrznych.

Opiekę nad dziećmi będzie sprawowała wykwalifikowana kadra wychowawców, a podczas zajęć sportowych wykwalifikowani instruktorzy: ścianki wspinaczkowej, nauki i doskonalenia technik pływania, podstaw gry w tenisa ziemnego, zajęć z mountainboardingu, gry w piłkę nożną oraz animatorzy prowadzący zajęcia edukacyjno-rozrywkowo-manualne. Wszystkie planowane zajęcia będą dostosowane do poziomu wieku uczestników. Uczestnikom półkolonii zapewniamy codziennie dwudaniowy obiad, a ukoronowaniem każdego z turnusów będzie wyjazd na piątkową całodzienną wycieczkę.

-informuje sosnowiecki magistrat.

Terminy turnusów:

I turnus od 27 czerwca do 1 lipca 2016 r.,
II turnus od 4 lipca do 8 lipca 2016 r.,
III turnus od 11 lipca do 15 lipca 2016 r.,
IV turnus od 18 lipca do 22 lipca 2016 r.,
V turnus od 25 lipca do 29 lipca 2016 r.,
VI turnus od 1 sierpnia do 5 sierpnia 2016 r.,
VII turnus od 8 sierpnia do 12 sierpnia 2016 r.,
VIII turnus od 22 sierpnia do 26 sierpnia 2016 r.

Warunkiem uczestnictwa dziecka w półkoloniach jest rejestracja online i prawidłowo wypełniona karta kwalifikacyjna, oświadczenie o zapoznaniu się z Regulaminem, wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz przedstawienie do wglądu legitymacji szkolonej.

Koszt jednego turnusu wynosi 200,00 złotych. Opłaty należy dokonać w ciągu 7 dniu roboczych od momentu zakwalifikowania uczestnika do wypoczynku, przelewem na rachunek bankowy podany w Regulaminie. W ramach opłaty Organizatorzy zapewniają posiłek w formie dwudaniowego obiadu, ubezpieczenie NW, transport pomiędzy obiektami, opiekę wychowawców oraz wykwalifikowaną kadrę instruktorską.

-dodaje UM w Sosnowcu.

Szczegółowe informacje udzielane są pod nr. tel. (32) 299 64 38.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress