Powiat przekazał alkomat

2016-06-07

Komisariat Policji w Sławkowie wzbogacił się o nowy alkomat. AlcoBlow, zakupiony ze środków powiatu, wręczyli Komendantowi Komisariatu Policji w Sławkowie, Włodzimierzowi Płonce – radna powiatowa Ewa Niewiara, wraz ze Starostą Powiatu Będzińskiego – Arkadiuszem Watołą.

Fot: Starostwo Powiatowe w Będzinie

Przy przekazaniu sprzętu obecny był również pierwszy zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie, podkom. Bogdan Kołodziej.

 Nowy alkomat będzie służył poprawie bezpieczeństwa, dodatkowo na pewno usprawni prace stróżów prawa.

– wyjaśnia starosta Arkadiusz Watoła.

Urządzenie zakupione zostało z budżetu powiatu i będzie służyć policjantom do szybkiego sprawdzenia stanu trzeźwości. AlcoBlow jest szybki i poręczny, wyglądem przypomina latarkę. Podczas badania nie trzeba wymieniać ustnika. Alkomat ma świadectwo kalibracji, został przekazany wraz z pokrowcem, jest skalibrowany i gotowy do pracy.

Dziękuję Staroście za poparcie mojego wniosku i umożliwienie zakupu alkomatu.

– radna powiatowa Ewa Niewiara.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie tej jednostki. Radna się udziela – to bardzo istotne, ponieważ urządzenie zostanie wykorzystywane przez społeczność lokalną. Osoba, która przyjdzie na komisariat, będzie mogła się przebadać i sprawdzić, czy może kierować pojazdem. To bardzo istotne, bo syndrom dnia poprzedniego dotyczy każdego, kto dzień wcześniej spożywał alkohol. Jest to bardzo trafiony zakup, środki nie zostały wydatkowane zbędnie, przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa.

– powiedział obecny podczas przekazania sprzętu, pierwszy zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Będzinie, podkom. Bogdan Kołodziej.

Ze swojej strony również dziękuję Radzie Powiatu Będzińskiego za ten zakup.

– dodał Komendant Komisariatu Policji w Sławkowie, asp.sztab. Włodzimierz Płonka.

Informację nadesłała Katarzyna Kieras, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Będzinie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress